Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

LiveChat Software z drugim patentem w USA

Udostępnij

Amerykański urząd patentowy (USPTO - United States Patent and Trademark Office) przyznał LVC (LIVECHAT) ochronę patentową na technologię umożliwiającą agentowi “podejrzenie” na czacie wiadomości od klienta w trakcie jej pisania. To drugi patent spółki zarejestrowany w USA.

Opatentowana technologia umożliwia znaczącą poprawę szybkości i jakości obsługi klienta. Agenci, korzystający z rozwiązania LiveChat, mają więcej czasu na zapoznanie się z problemami swoich klientów i mogą na nie szybciej odpowiedzieć.

Dzięki funkcji “sneak peek” można oszczędzić wiele czasu zarówno agentowi, jak i użytkownikowi końcowemu (end user). Można go np. szybko przekierować na właściwy adres jeśli zadaje swoje pytanie w złym miejscu. Zdarza się też sytuacja, w której użytkownik rozpoczyna wyjaśnienie swojego problemu w sposób jasny i rzeczowy po czym kasuje bądź redaguje wiadomość przed jej wysłaniem i formułuje pytanie w bardziej oficjalny lub formalny sposób.

“Proces zgłoszenia i zatwierdzenia patentu jest długi (może trwać nawet kilka lat) i wymaga udowodnienia wartości i innowacyjności przedstawionego wynalazku. Kolejna pozytywna decyzja USPTO potwierdza pozycję LiveChat Software jako jednego z technologicznych liderów swojej branży” - podkreśliła Małgorzata Sikora z działu prawnego spółki LiveChat, specjalizująca się w prawie patentowym.

Patent został udzielony na terenie Stanów Zjednoczonych i Spółce przysługuje ochrona prawna przez okres 20 lat. Podobną ochronę LiveChat uzyskał rok temu na rozwiązanie umożliwiające wyświetlanie użytkownikowi końcowemu zachęty do rozpoczęcia komunikacji w oknie czata za pomocą niestandardowej wiadomości (tzw. greeting - przywitanie) w oparciu o informacje zapisane w bazie danych.

Uzyskanie kolejnego patentu w USA to efekt działań mających lepiej chronić innowacyjne rozwiązania i wartości intelektualne, które stworzono w LiveChat Software. Spółka prowadzi kolejne procesy patentowe w Stanach Zjednoczonych, które są dla niej najważniejszym rynkiem. Nie wyklucza też w przyszłości składania analogicznych wniosków w innych krajach.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus