Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Games Box z Grupy Ultimate Games złożył do GPW Dokument Informacyjny

Udostępnij

Games Box, producent i wydawca gier wideo na PC i konsole z Grupy ULG (ULTGAMES), złożył do Giełdy Papierów Wartościowych w trybie formalnym Dokument Informacyjny. Spółka liczy na debiut na NewConnect do końca 2022 roku. Działalność studia koncentruje się na tworzeniu pre-produkcji gier, których pełne wersje powstają w oparciu o zainteresowanie graczy. Aktualnie w portfolio produkcyjnym Games Box są dwa projekty: taktyczny symulator Riot Control Simulator oraz gra akcji Repo Man. Oba tytuły są na globalnej Wishlist.

– Po wielu miesiącach przygotowań właśnie złożyliśmy do GPW Dokument Informacyjny naszej spółki. Mamy nadzieje, że debiut odbędzie się w perspektywie najbliższych miesięcy. Jestem przekonany, że nasza obecność na rynku publicznym zwiększy rozpoznawalność i wiarygodność spółki i pozwoli nam rozwinąć działalność na większą skalę – mówi Tomasz Supeł, Prezes Games Box S.A.

Model biznesowy Games Box zakłada produkcję gier o względnie niskich i średnich budżetach, przy utrzymaniu niskich kosztów działalności operacyjnej spółki. Równocześnie Games Box dywersyfikuje źródło przychodów poprzez portowanie gier na wszystkie dostępne platformy. W tym obszarze spółkę wspiera jej większościowy udziałowiec – Ultimate Games.

W październiku ubiegłego roku Games Box przeprowadziła prywatną emisję akcji serii B, w ramach której pozyskała od inwestorów blisko 0,7 mln zł. Uzyskana kwota zabezpiecza realizację bieżących projektów, stwarzając możliwość na poszukiwanie nowych ciekawych tematów.

Obecnie w portfolio spółki znajdują się dwie gry w pełnej produkcji na komputery PC - taktyczny symulator o tytule Riot Control Simulator oraz gra akcji - Repo Man. Karty obu tytułów są aktywne i dostępne na STEAM, gdzie w pierwszej kolejności będzie odbywała się ich dystrybucja. Premiera obu tytułów planowana jest na przełomie 2022-2023 roku. W ostatnich miesiącach Studio zrealizowało pre-produkcje dwóch tytułów: Ships 2022 i Stinky Company Simulator

Ponadto Games Box pracuje obecnie nad pre-produkcjami dwóch kolejnych tytułów - Spy Simulator oraz gry o roboczym tytule Spray it / Graffiti Artist Simulator.

W 2021 roku Games Box osiągnął ponad 560 tys. zł przychodu, a zysk netto wyniósł blisko 32 tys. zł.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus