Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

MPWiW zamierza ruszyć z IPO po rejestracji połączenia z Doctor Brew

Udostępnij

Manufaktura Piwa Wódki i Wina finalizuje proces połączenia z Doctor Brew oraz włączenia Przyjaznego Państwa do Grupy. To kluczowe podmioty w portfolio Grupy zapewniające dynamiczny wzrost skali działania. Po rejestracji połączenia i zakończeniu procesu nabywania akcji Przyjaznego Państwa lifestylowy holding alkoholowy zamierza rozpocząć pierwszą publiczną ofertę akcji, a następnie wprowadzić papiery MPWiW do notowań na rynku NewConnect.

„Tak jak dotychczas zapowiadaliśmy naszym głównym celem jest zadebiutowanie na rynku NewConnect. Debiut poprzedzony zostanie pierwszą ofertą publiczną akcji. W pierwszej kolejności musimy jednak zakończyć proces łączenia ze spółką Doctor Brew oraz przejęcia Przyjaznego Państwa, co oznaczać będzie formalne osiągnięcie docelowej struktury holdingu. To kluczowe podmioty w portfolio grupy budujące jej wartość. Zakładamy, że oba procesy zostaną sfinalizowane w ciągu kolejnych kilku tygodni i wówczas będziemy mogli ruszyć z IPO” - podkreślił Tomasz Nietubyć, Wiceprezes MPWiW.

Doctor Brew tworzy grupę browarniczą produkującą stale zyskujące na popularności piwo rzemieślnicze i regionalne. Jest prekursorem kraftowej rewolucji w Polsce. Z kolei Przyjazne Państwo na początku 2021 roku wypuściło na rynek pierwsze piwo pod marką BUH, które okazało się sprzedażowym hitem. Później do oferty dołączyły wódki i okowita BUH, które stanowią obecnie znaczący wolumen sprzedaży. W promocję produktów zaangażowany jest nie tylko Janusz Palikot, ale też Kuba Wojewódzki.

Proces konsolidacji działalności MPWiW oraz Doctor Brew został rozpoczęty jeszcze w 2020 roku. W pierwszym kroku dokonano konsolidacji operacyjnej poprzez przeniesienie procesu produkcji piw Doctor Brew do zakładu Tenczynek i uzyskanie efektu synergii. W grudniu 2021 roku akcjonariusze Manufaktury Piwa Wódki i Wina zatwierdzili uchwały połączeniowe ze spółkami Doctor Brew oraz Przyjazne Państwo. Połączenie następuje przez przejęcie spółki Doctor Brew i przeniesienie jej majątku na MPWiW, a w odniesieniu do Przyjaznego Państwa - w drodze emisji akcji przez MPWiW, która skierowana zostanie do jej akcjonariuszy w zamian za 100% akcji Przyjaznego Państwa.

Manufaktura Piwa Wódki i Wina tworzy holding alkoholowy, z silnymi markami piwa regionalnego, konsolidując jednocześnie inne projekty alkoholowe. W skład holdingu Manufaktury Piwa Wódki i Wina wchodzi obecnie bezpośrednio również m.in. Tenczynska Okovita, Tenczynek Dystrybucja, Tenczynek Świeże oraz pośrednio także Tenczynek Bezalkoholowe. Po zakończeniu procesu wniesienia akcji Przyjaznego Państwa dołączy pośrednio także BUH Destilery. Zgodnie z przyjętym przez MPWiW planem rozwoju, w 2022 roku przejęta do grupy zostanie jeszcze spółka Browar w Niechanowie. Odbędzie się to jednak już po zakończeniu planowanego IPO. Wszystkie podmioty w grupie pracują na rzecz maksymalizacji i konsolidacji wyniku. Tworzą unikatowy łańcuch wartości uzupełniających się produktów, wspierany przez spójny system sprzedaży oraz marketingu.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus