Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Simteract ogłosił tytuł kolejnego IP

Udostępnij

SMT (SIMTERACT), twórca ciepło przyjętego tytułu Train Life: A Railway Simulator ogłosił tytuł kolejnego IP spółki. Urban Venture, rozbudowany symulator taksówkarza pozwoli graczom na odkrycie uroków realistycznie odwzorowanej Barcelony. Z tej okazji spółka opublikowała zapowiedź tytułu, która przybliża najważniejsze elementy rozgrywki. Debiut tytułu na Steam, w formule Early Access, planowany jest na przełom 2022 i 2023 roku. 

W Urban Venture (wcześniej znanym pod roboczą nazwą Carpool Simulator) gracz wciela się w rolę kierowcy przewożącego klientów po Barcelonie. Podobnie jak w Train Life: A Railway Simulator, użytkownik będzie mógł również prowadzić i zarządzać całą firmą przewozową, w tym kupować nowe auta, czy zatrudniać kolejnych kierowców. W dzień debiutu tytułu w Early Access na Steam, grywalny obszar obejmie powierzchnię ok. 10 km2. W pełnej wersji, obszar ten ma wynieść ponad 20 km2, co w rzeczywistości oznaczałoby aż 1/5 całej metropolii. Na tym terenie znajdą się wiernie odtworzone najważniejsze części miasta, w tym ponad 200 najsłynniejszych budynków, zabytków, muzeów, parków i rzeźb. Simteract zapowiada równocześnie realistyczne podejście do warunków atmosferycznych - kiedy pada, na ulicach jest mniej ludzi, a samochody jeżdżą wolniej ze względu na wydłużoną drogę hamowania.

Na graczy w Urban Venture czeka w pełni żyjące miasto. Barcelona jest pełna przechodniów, którzy reagują na zmienne warunki pogodowe. Wykorzystujemy w tej grze wszystkie nasze najnowocześniejsze rozwiązania, w tym Traffic AI i generator miast. Docelowo tytuł pojawi się nie tylko na komputerach, ale i na konsolach PS5 oraz Xbox Series X. Jest to niezwykle ambitny projekt, który łączy nasze know-how wraz z doświadczeniem wyniesionym z Train Life: A Railway Simulator. Chcemy zaproponować graczom stopniowy rozwój własnej firmy taksówkarskiej - zaczynając na samodzielnym podróżowaniu przez Barcelonę, a później także zatrudniając kierowców sterowanych przez AI, czy ulepszając posiadane samochody. Na graczy czeka model jazdy idealnie skrojony pod środowisko miejskie - opisuje tytuł Marcin Jaśkiewicz, prezes spółki.

Debiut gry Urban Venture w Steam Early Access planowany jest na przełom 2022 i 2023 roku. Docelowo tytuł ma być dostępny nie tylko na PC, ale również na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X. 

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+