Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Grupa PEKABEX wchodzi na rynek częstochowski

Udostępnij

Pierwszą inwestycją  będzie budowa osiedla apartamentów o powierzchni około 14,5 tys. m kw. na Starym Mieście przy ul. Katedralnej. Pierwsza część z łącznie 300 mieszkań i lokali użytkowych ma być oddana już w 2023 r.

Grupa wybuduje też w Częstochowie dwie hale przemysłowe w technologii nowoczesnej prefabrykacji dla firm R.Polański oraz Granulat.

Niedawno Pekabex Development otrzymał pozwolenie na budowę inwestycji mieszkaniowej w Częstochowie - budynku wielorodzinnego przy ulicy Katedralnej, gdzie w ramach pierwszego etapu powstanie 177 mieszkań o wielkości od 25 do 115 m. kw wraz z garażem na 111 samochodów oraz usługami w części parterowej. Budowa rozpocznie się najprawdopodobniej w połowie bieżącego roku a oddanie do użytku I etapu planowane jest w przyszłym roku.

PBX (PEKABEX) wybuduje też w Częstochowie dwie hale przemysłowe obie w technologii nowoczesnej prefabrykacji. Pierwszą dla firmy POLBUT Robert Polański. W 2017 roku powstał już pierwszy etap inwestycji - obiekt o powierzchni 2.000 m2, a obecnie nastąpi dalsza rozbudowa zakładu przy ul. Wały Dwernickiego 267/271. Firma zajmuje się głównie produkcją i sprzedażą hurtową obuwia, sprzedażą detaliczną tekstyliów.

Drugi klient ­– firma Granulat Chmielarz Sp. j. to producent i dystrybutor granulatu do produkcji tworzyw sztucznych. W ramach tej współpracy wybudowany zostanie obiekt produkcyjny z halą magazynową o powierzchni ok. 1.800m2 przy ul. Legionów 132.

Firma Pekabex przy obu inwestycjach odpowiada za następujące obszary: projektowanie, produkcja nowoczesnych prefabrykowanych elementów konstrukcyjnych oraz ich dostawa z montażem.

Jako przedsiębiorstwo działające prężnie na rynku krajowym, zauważamy ciągłe zapotrzebowanie na nasze produkty i usługi ze strony inwestorów z północnej części województwa śląskiego. Firmy działające w Częstochowie i okolicach korzystają na właśnie powstałym, bardzo dobrym połączeniu autostradowym z resztą naszego kraju. Zarówno Polbut jak i Granulat są przykładem przedsiębiorstw, które zwiększają swoje obroty, zdolności produkcyjne oraz rozwijają się i korzystają na obecnej koniunkturze w swojej branży. W konsultacji z Głównym Projektantem konstrukcji, którym jest firma ZUT Piotr Szleper, planujemy wykonać obiekty „szyte na miarę’’, które spełnią oczekiwania Inwestora pod każdym możliwym względem. – powiedział Radosław Antoszewski kierownik sprzedaży w Grupie Pekabex.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+