Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Marcin Kawa nowym prezesem All in! Games

Udostępnij

Marcin Kawa objął funkcję prezesa zarządu notowanej na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie spółki ALG (AIGAMES). Marcin Kawa posiada 20-letnie doświadczenie w branży gier wideo, jest związany z All in! Games od 2020 roku. Do tej pory odpowiadał w spółce za dział produkcji oraz w późniejszym czasie pełnił rolę Dyrektora Operacyjnego, a także odpowiadał za restrukturyzację procesów produkcyjno-wydawniczych firmy.

- Dziękuję za zaufanie, którym obdarzyła mnie Rada Nadzorcza Spółki - objęcie stanowiska Prezesa Zarządu AIG to bardzo duże wydarzenie w moim życiu oraz zwieńczenie dwóch dekad pracy w branży, którą kocham. Jest to również wielkie wyzwanie. Gdy zaczynałem w 2020 roku pracę w Spółce jako producent nie mogłem nawet przypuszczać dokąd zaprowadzi mnie ta przygoda - mówi Marcin Kawa, nowy prezes All in! Games. - Od samego początku byłem jednak przekonany, że dołączam do wyjątkowego przedsięwzięcia, które teoretycznie nie powinno mieć miejsca w Europie, a przypomina bardziej historię wprost z Doliny Krzemowej - pozyskanie niewyobrażalnych jak na Europę środków podczas powstania firmy, szybki wzrost, wejście na Giełdę oraz zaznaczenie pozycji na świecie dzięki wydaniu gier, które zostały bardzo dobrze przyjęte przez graczy, prasę specjalistyczną oraz sprzedały się w setkach tysięcy kopii - dodaje.

All in! Games w samym 2021 roku sprzedało ponad 1 mln egzemplarzy swoich tytułów. Pozwoliło to osiągnąć firmie pozycję drugiego najlepszego polskiego wydawcy według ocen w serwisie Metacritic. Ugruntowaną pozycję na rynku wydawniczym zapewniły spółce m.in. takie tytuły, jak: Ghostrunner czy Chernobylite. Na 2022 rok firma zakłada realizację nowych projektów z większym budżetem. Pierwszym będzie Project Raise.

- Rdzeniem działalności AIG są gry komputerowe i to one są najważniejsze. Koncentrujemy się przede wszystkim na projektach, w które wierzy cały zespół oraz których zasadność jesteśmy w stanie zweryfikować za pomocą naszego wewnętrznego zespołu badawczego lub na podstawie czynników zewnętrznych.  Jeśli jakaś gra nie wywołuje zainteresowania ze strony zespołu - nie będziemy nad nią pracować. Bardzo zależy mi na zaangażowaniu w nasze projekty wszystkich działów AIG, gdyż automatycznie przekłada się to na końcową jakość produktu, jego promocję oraz sprzedaż - mówi Marcin Kawa.

All in! Games pracuje także nad rozwojem Grupy Kapitałowej. Budowanie nowych zespołów jest częścią przyjętej wcześniej strategii. Jednym z elementów grupy jest Ironbird Creations.

- Ironbird Creations jest pierwszym wyinkubowanym teamem, który najpierw udowodnił swoje umiejętności iterując nad prototypem Project Raise, a następnie, po weryfikacji jakości wczesnej wersji gry, postanowiliśmy wyodrębnić Spółkę oraz wystawić ją na ekspozycje kapitału zewnętrznego w celu dalszego rozwoju. Project Raise wypada bardzo dobrze w testach i  jest bardzo dużym krokiem naprzód, można powiedzieć wejściem na całkiem inny poziom jakościowy. Gra zostanie oficjalnie zapowiedziana w tym roku - zapowiada Marcin Kawa. - Oprócz Project Raise, pracujemy wewnętrznie nad jeszcze jednym projektem, który możliwe że zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku - dodaje.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+