Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

BeeIN zadebiutuje na NewConnect 11 kwietnia

Udostępnij

BeeIN S.A. (dawniej Sunday Energy), dostawca rozwiązań z rynku OZE, 11 kwietnia zadebiutuje na giełdzie NewConnect. W grudniu 2020 roku spółka przeprowadziła ofertę publiczną akcji o wartości 4 mln zł. Podczas nadchodzącego debiutu spółka przedstawi założenia zaktualizowanej strategii rozwoju oraz zaprezentuje efekty niedawno przeprowadzonego procesu rebrandingu.

Spółka BeeIN S.A. dostarcza certyfikowane komponenty od uznanych, globalnych producentów działających w obszarze OZE. W pierwszym kwartale 2022 r. rozpoczęła też sprzedaż i montaż własnej linii pomp ciepła SPRSUN SELECT, których użytkownicy mogą korzystać z aplikacji do monitorowania pracy urządzeń w polskiej wersji językowej. Jednocześnie spółka rozwija uruchomiony w lipcu 2021 r. OutletOZE.pl, który umożliwia m.in. sprzedaż oraz skup nowych i używanych komponentów OZE.

5 kwietnia Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie podjął uchwałę w wyznaczenia pierwszego dnia debiutu BeeIN S.A., który będzie miał miejsce 11 kwietnia. Wcześniej, tj. 4 lutego GPW zdecydowała sprawie wprowadzenia do alternatywnego systemu obrotu na rynku NC akcji zwykłych na okaziciela serii A (1 000 000 akcji) i serii B (160 000 akcji), o wartości nominalnej 0,10 zł każda. 

- Rok 2021 był dla nas rekordowy, odnotowaliśmy dynamiczny wzrost we wszystkich segmentach naszej działalności. Z optymizmem patrzymy w przyszłość, ponieważ pierwszy kwartał roku 2022 wyznacza dalszy wzrost, szczególnie w obszarze sprzedaży pomp ciepła, które są najbardziej perspektywiczną grupą produktów w naszej ofercie. Obserwujemy rosnące zainteresowanie tymi produktami ze strony klientów detalicznych oraz biznesowych, dlatego systematycznie poszerzamy listę dostawców pomp ciepła. W obliczu dążenia do derusyfikacji energetyki i uzyskania niezależności energetycznej oraz uruchomienia programów dotacyjnych spodziewamy się dynamicznego wzrostu sprzedaży pomp ciepła zarówno w roku 2022, jak i w kolejnych latach - wyjaśnia Michał Sochacki, Prezes Zarządu BeeIN S.A.

Wzrost zainteresowania pompami ciepła oraz rozpoczęcie przez spółkę sprzedaży i montażu własnej linii urządzeń SPRSUN SELECT przełożyły się na zwiększenie przychodów ze sprzedaży o 125,56%, osiągając 6 mln zł w pierwszym kwartale 2022 r vs 1Q21.

- Debiut BeeIN S.A. na rynku NewConnect będzie zwieńczeniem długofalowych działań ukierunkowanych na rozwój spółki i strategicznym wydarzeniem w historii naszej firmy. Obecność na giełdzie to wyraźny sygnał dla naszych partnerów biznesowych, że jesteśmy wiarygodną i transparentną spółką, która konsekwentnie podąża drogą intensywnego rozwoju, elastycznie dostosowując swoją strategię do aktualnych realiów rynkowych – mówi Michał Sochacki, Prezes Zarządu BeeIN S.A.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus