Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Klabater podpisał umowy na porting i wydanie trzech gier z katalogu Goblinz

Udostępnij

KBT (KLABATER), notowany na NewConnect, polski wydawca i producent gier wideo, podpisał umowy na porting i wydanie trzech gier z katalogu francuskiego wydawcy i producenta Goblinz. Legend of Keepers, Spellcaster University oraz As far as the Eye, te gry zostaną przeniesnione i wydane na platformy Xbox i PlayStation. W portfolio Goblinz  znajduje się wiele znanych hitów sprzedażowych, takich jak Heroes Hour, która w pierwszym tygodniu premiery sprzedała się w liczbie ponad 100 tys. kopii!

Gry studia Goblinz idealnie wpisują się w naszą misję i klimat, które chcemy tworzyć. Wszystkie trzy tytuły, na które podpisaliśmy umowy,  będziemy portować na PlayStation i Xbox. Każda z tych gier posiada dużą społeczność i w większości pozytywne recenzje. Umowa z francuskim partnerem to także kolejny krok dla nas w rozszerzeniu własnego portfolio o gry strategiczne i tycoony  i zdobycia nowych możliwości produkcyjnych mówi Michał Gembicki, członek zarządu spółki Klabater.

Legend of Keepers to gra strategiczna z elementami turowego RPG i roguelike’a. W Spellcaster University gracz zostaje dyrektorem szkoły magii w barwnym świecie fantastyki heroicznej. Z kolei As Far as the Eye to turowa gra strategiczna, w której celem zabawy jest doprowadzenie plemienia do centrum mapy, zanim nadejdzie powódź. Wszystkie trzy tytuły charakteryzują się wyrafinowaną artystyczną oprawą graficzną, złożonymi mechanikami oraz rozbudowaną narracją.

– Przez ostatnie miesiące rozwój naszego segmentu portingowego był bardzo istotną częścią Klabatera. Postawiliśmy na wzmocnienie kompetencji w obszarze kontroli jakości, a także prowadziliśmy testy nad wprowadzaniem rozwiązań na nowe zespoły narzędziowe. Pozyskanie kolejnych kontraktów z Goblinz upewnia nas w tym, że podjęliśmy dobre decyzje – dodaje Robert Wesołowski, członek zarządu spółki Klabater.

Klabater w obszarze portingowym posiada już ponad 12 wydanych gier multiplatformowych, silny zespół programistów i testerów oraz przetarte ścieżki we wszystkich platformach..

W najbliższym czasie Spółka planuje premiery gier: Best Month Ever, Orbit.Industries, Kaiju Wars .

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+