Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Zarabiaj na spadkach z wykorzystaniem certyfikatów Turbo

materiał partnera

Udostępnij

Na rynku zawsze mamy do czynienia z niepewnością. Dobitnie pokazały nam to wydarzenia z ostatnich lat, które momentalnie zmieniły naszą rzeczywistość. Istnieje wiele strategii radzenia sobie w takich okolicznościach. Z jednej strony można wycofać się z rynku lub przejść do bardziej bezpiecznych instrumentów. Z drugiej strony jednak można spróbować wykorzystać tę sytuacje zajmując na rynku krótką pozycje.

W tym artykule pokażemy ci jak możesz zarobić na spadkach wykorzystując do tego certyfikaty Turbo emitowane przez ING N.V.. Jeśli jeszcze nie wiesz, czym są te certyfikaty, zachęcamy cię do zapoznania się z wcześniejszymi artykułami oraz materiałami wideo dostępnymi na tej stronie.

Poniżej przedstawiamy sytuację jaka miała miejsce na certyfikacie typu Short gazu naturalnego.

Szara linia oznacza kurs certyfikatu, granatowa prezentuje kurs instrumentu bazowego. Jak widzisz, cena certyfikatu sukcesywnie rosła przy jednoczesnym spadku kursu w tym przypadku gazu naturalnego.

Pamiętaj, niezależnie od tego czy wybierasz certyfikat zakładający wzrost lub spadek instrumentu bazowego, na rynku zawsze w pierwszej kolejności dokonujesz transakcji kupna. W przypadku certyfikatu typu Short, jego cena będzie rosła wraz ze spadkiem ceny instrumentu finansowego.

 

Dlatego też jeśli zakładasz spadek kursu instrumentu bazowego, zakup certyfikatu Turbo może być skutecznym sposobem na osiągnięcie zysku w takiej sytuacji. Natomiast wbudowana w certyfikaty dźwignia umożliwi ci zwiększenie potencjalnego zarobku.

W związku z tym inwestowanie z wykorzystaniem certyfikatów Turbo ma wiele zalet:

Jeśli jesteś zainteresowany certyfikatami Turbo zachęcamy do skorzystania z naszej akademii dostępnej na stronie www.ingturbo.pl/akademia. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdziesz na stronie www.ingturbo.pl/faq.

Jeśli chcesz aktywnie zacząć inwestowanie w certyfikaty Turbo na stronie www.ingturbo.pl/certyfikaty znajdziesz wszystkie najpotrzebniejsze informacje o aktualnie dostępnych certyfikatach. Możesz tam również śledzić na bieżąco ich notowania.

W razie dodatkowych pytań możesz skontaktować się również z przedstawicielem emitenta mailowo info@ingturbo.pl lub telefonicznie w czasie sesji na GPW pod numerem 32 357 00 34.

Powodzenia!

 

Artykuł sponsorowany.

Emitentem certyfikatów Turbo na rynku polskim jest ING N.V.

Przedstawione informacje stanowią jedynie wyjaśnienie produktu i w żadnym zakresie nie są wskazaniem przebiegu kursu instrumentu i/lub zwrotu z inwestycji w przyszłości. Żadne powyższe informacje nie mogą być traktowane, jako opinia prawna, opinia podatkowa lub oferta zawarcia jakiejkolwiek transakcji. Powyższe informacje nie są wyraźną ani niedopowiedzianą rekomendacją lub poradą inwestycyjną i mogą zostać zmienione w każdej chwili bez zapowiedzi. Oferta certyfikatów Turbo jest udostępniana i realizowana wyłącznie na podstawie prospektu emisyjnego. Decyzja o zakupie certyfikatów powinna zostać podjęta wyłącznie na podstawie prospektu emisyjnego, który wydawany jest nieodpłatnie na wniosek.

Inwestycja w certyfikaty Turbo wiąże się wysokim ryzykiem finansowym. Potencjalni inwestorzy, w przypadku inwestowania w certyfikaty Turbo, powinni liczyć się z możliwością utraty nawet całości zainwestowanych środków. Potencjalni inwestorzy muszą być świadomi tego ryzyka przed podjęciem decyzji o inwestycji i w razie konieczności powinni zasięgnąć opinii niezależnego, profesjonalnego doradcy w celu stwierdzenia czy inwestycja odpowiada ich polityce inwestycyjnej.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+