Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Render Cube rozpoczyna prace na trybem kooperacji w Medieval Dynasty

Udostępnij

Łódzkie studio RND (RENDER) ogłosiło rozpoczęcie prac nad trybem co-op w Medieval Dynasty. Decyzja została podjęta po analizie możliwości implementacji trybu do gry jak również dużej liczbie zapytań od fanów rozgrywki. Jednocześnie tryb kooperacji jest najnowszym uaktualnieniem roadmapy, którą spółka zapowiadała w ostatnim czasie.

Od momentu premiery tytułu tryb kooperacji znajdował się na szczycie listy życzeń wielu fanów. Studio Render Cube zapowiedziało, że w najbliższych tygodniach i miesiącach poda więcej szczegóły na temat planowanych uatrakcyjnień trybu współpracy. Od czasu wydania gry Medieval Dynasty, łódzkie studio nieustannie pracuje nad dodatkową zawartością. W ostatnim czasie tytuł został wzbogacony m.in.
o funkcjonalny wiatrak będący technicznym osiągnięciem średniowiecza, a także o ptaki i trofea, które sprawiają, że otwarty świat staje się jeszcze bardziej żywy.

- Rozpoczynając pracę nad Medieval Dynasty nie rozważaliśmy implementacji trybu co-op do gry. Jednak wraz z rozwojem gry i rosnącym zainteresowaniem,  zdaliśmy sobie sprawę, że tryb współpracy jest niesamowicie istotny dla fanów tytułu. Już w formule early acces spływało do nas wiele zapytań czy planujemy rozwijać grę w tym kierunku. Po sprawdzeniu naszych możliwości oraz kilkumiesięcznych testach decyzja mogła być tylko jedna i z dumą ogłaszamy, że rozpoczynamy pracę nad trybem co-op. Naszym priorytetem jest, aby gra utrzymała swoją wysoką jakość. Liczymy, że tryb współpracy zachęci nowych odbiorców do zapoznania się z naszym tytułem, a obecnym jeszcze bardziej uatrakcyjni rozgrywkę. – komentuje Damian Szymański, prezes Render Cube.

W ubiegłym tygodniu Render Cube poinformował o nabyciu akcji Spectral Games, studia specjalizującego się w grach na urządzenia VR. Obecnie łódzkie studio posiada 25,05% udziału
w kapitale zakładowym oraz głosach na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy. Render Cube po tej transakcji stał się największym udziałowcem katowickiego studia. Spectral Games jest niezależnym studiem deweloperskim zatrudniającym dwunastu specjalistów. Obecnie spółka skupia się na rozwoju gry w świecie Medieval Dynasty na urządzenia VR.

- Ogłoszenie trybu kooperacji to nie jedyna ważna informacja dotycząca naszego flagowego tytułu
w ostatnim czasie. Poza ciągłymi aktualizacjami, które mają zapewnić graczom kolejne godziny rozrywki zainwestowaliśmy również w Spectral Games, czyli studio tworzące grę w świecie Medieval Dynasty na urządzenia VR. Wierzymy, że zacieśnienie współpracy pozwoli nam stworzyć produkt najwyższej jakości. Poza wersją VR w dalszym ciągu kontynuujemy prace nad wersją konsolową -
dodaje Damian Szymański, prezes Render Cube.

Zanim gracze skorzystają z trybu co-op, czeka ich jeszcze kilka innych ważnych wydarzeń. Należy do nich aktualizacja „Dziedzic”, która doda jeszcze więcej kontentu do Medieval Dynasty. Spółka
w dalszym ciągu pracuje także nad wersją konsolową gry.

Medieval Dynasty to gra, która po 12-miesięcznej obecności w formule early acces, 23 września 2021 r. osiągnęła status pełnej wersji. Gra jest dostępna m. in. na Steam, GOG.com oraz Microsoft Store (a także w Xbox Game Pass dla PC). Gra w dalszym ciągu cieszy się dużą popularnością oraz wysoką liczbą pozytywnych ocen (obecnie 90% na platformie Steam). Do 24 kwietnia można nabyć grę Medieval Dynasty przecenioną o 25%.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+