Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

One More Level otrzyma 4,8 mln zł z tytułu praw do przyszłych tantiem z gry Ghostrunner

Udostępnij

OML (ONEMORE), notowany na alternatywnym rynku GPW deweloper gier, otrzyma 1,04 mln EUR jednorazowego wynagrodzenia z tytułu praw do przyszłych tantiem z komercjalizacji gry Ghostrunner. Spółka podpisała w tej sprawie porozumienie z włoską spółką 505 Games, obecnym właścicielem praw do gry. Gwarantowany dodatkowy dochód z wydanego w 2020 r. tytułu uzupełni finansowanie dla nowych projektów krakowskiego dewelopera.

Ghostrunner to intensywna gra akcji łącząca mechanikę one-hit-one-kill, parkour i cyberpunkową estetykę. Wydany w październiku 2020 r. tytuł do tej pory sprzedał się ponad 1,6 mln kopii (wliczając w to płatne dodatki do gry). One More Level jest autorem koncepcji oraz twórcą gry w wersji na PC. 505 Games, współwydawca gry odpowiadający za jej komercjalizację, od 2021 r. jest wyłącznym właścicielem praw autorskich do tytułu.

Porozumienie ws. tantiem zostało zawarte między 505 Games, One More Level orazALG (AIGAMES), pierwotnym wydawcą i właścicielem IP Ghostrunner. Zgodnie z porozumieniem 505 Games wypłaci One More Level ryczałtowe wynagrodzenie, w wysokości 1,04 mln EUR, z tytułu przynależnych OML praw do tantiem z komercjalizacji Ghostrunnera. Wynagrodzenie będzie płatne w ratach, a ostatnia jego transza trafi do OML do końca stycznia 2023 r. Wynagrodzenie będzie stanowić ostatnią część wynagrodzenia OML z tytułu udziału w projekcie Ghostrunner. Wcześniej OML otrzymało łącznie 8,8 mln zł wynagrodzenia podstawowego za produkcję gry w wersji na PC, a w związku z rynkowym sukcesem Ghostrunnera deweloper zagwarantował sobie dodatkowe wynagrodzenie, w postaci minimalnych tantiem od dochodu, w wysokości 6,5 mln zł.

- Porozumienie zapewnia nam dodatkowy dochód z komercjalizacji Ghostrunnera w ustalonej z góry wysokości, którego wypłata wzmocni budżet Spółki oraz realizowanych przez nią projektów. Propozycja 505 Games w sprawie ryczałtowego, bezpośredniego rozliczenia tantiem wyszła naprzeciw naszym oczekiwaniom, a jej złożenie traktujemy jako kolejny przejaw partnerskich relacji między 505 Games a OML i owocnej współpracy w rozwijaniu uniwersum Ghostrunnera – komentuje Szymon Bryła, prezes One More Level.

W maju 2021 r. One More Level oraz 505 Games zawarły umowę ws. realizacji kolejnej gry w uniwersum Ghostrunner. Budżet produkcyjny gry został ustalony na 5 mln EUR, a za realizację całości prac deweloperskich w ramach projektu odpowiedzialne jest One More Level.

505 Games to wydawca i dystrybutor gier należący do grupy Digital Bros, globalnego koncernu dewelopersko-wydawniczego z siedzibą w Mediolanie. Grupa Digital Bros, której podmiot dominujący notowany jest na Borsa Italiana, posiada oddziały w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Chinach i Japonii.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+