Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

All in! Games kończy 2021 rok z zyskiem

Marcin_Kawa, CEO All In Games
Marcin_Kawa, CEO All In Games
Udostępnij

ALG (AIGAMES), notowany na rynku głównym GPW w Warszawie wydawca gier komputerowych zanotował w 2021 roku 27,2 mln zł przychodów ze sprzedaży, przy całościowym przychodzie na poziomie ponad 50 mln zł i 3,2 mln zł zysku netto. Na osiągnięte wyniki znaczny wpływ miała premiera flagowego tytułu Chernobylite, a także sprzedaż pozostałych  gier z portfolio Spółki, łącznie w liczbie 1 mln kopii. W ubiegłym roku All in! Games rozbudowała Grupę Kapitałową o dwa studia: Happy Little Moments oraz Ironbird Creations. Aktualnie wydawnictwo koncentruje się na pozyskiwaniu dużych IP i tworzeniu tytułów własnych.

 – Miniony rok był dla nas pełen wyzwań, wydaliśmy Chernobylite, z którym jesteśmy mocno kojarzeni i który niedawno doczekał się premiery na konsole nowej generacji. Osiągnęliśmy drugie miejsce w rankingu polskich wydawców gier wg. serwisu Metacritic. Na nasze wyniki znaczny wpływ miały wydane tytuły, które łącznie w 2021 roku sprzedały się w nakładzie ponad 1 mln kopii. W 2021 roku zmienialiśmy fundamentalnie strategię All in! Games, a pierwsze miesiące 2022 roku były dla nas równie aktywne ze względu na dalsze zmiany, w tym powołanie przez Radę Nadzorczą Marcina Kawy na pozycję CEO All in! Games –  mówi Maciej Łaś, wiceprezes All in! Games.

W 2021 roku Spółka pracowała nad rozbudową Grupy Kapitałowej, w efekcie czego powstały Happy Little Moments oraz Ironbird Creations. Ironbird aktualnie pracuje nad nowym tytułem (Projekt Raise), który ma zostać ogłoszony jeszcze w tym roku. Spółka rozwijała także wewnętrzny dział UX Research & Accessibility który odpowiada za analizę UI gier oraz zachowań użytkowników.

– Z wypiekami na twarzy spoglądam na rozwój bardzo obiecującego tytułu - Projekt Raise - oraz studia, Ironbird Creations, które nad nim pracuje. Jest to gra szczególnie istotna, bo łączymy w niej lata doświadczenia jako wydawca, a także kompetencje deweloperskie. Jest to również projekt, przy którym jestem bezpośrednio zaangażowany w produkcję. Niedługo przedstawimy owoce naszej współpracy przy projekcie Joker, który jest również bardzo interesującą pozycją w naszym planie wydawniczym.  – mówi Marcin Kawa, prezes zarządu All in! Games. – W 2022 roku zależy nam na pokazaniu gier, które prezentują nasze nowe podejście do jakości oraz stworzenie solidnych fundamentów pod agresywny atak planowany na latach 2023 i 2024. Rozmawiamy z podmiotami zagranicznymi, poszukujemy nowych okazji inwestycyjnych, budujemy wewnętrzne teamy deweloperskie a także rozbudowujemy partnerstwa na całym świecie. – dodaje Marcin Kawa.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+