Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Movie Games coraz bliżej wejścia na rynek główny GPW

Udostępnij

MOV (MOVIEGAMES), wydawca gier notowany na NewConnect, złożył w Komisji Nadzoru Finansowego prospekt, realizując tym samym istotny kamień milowy na drodze do przejścia na Rynek Główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka zamierza przenieść wszystkie akcje notowane obecnie na rynku NewConnect, natomiast procesowi nie będzie towarzyszyła emisja nowych akcji. Zdaniem Zarządu Spółki obecność na Rynku Głównym GPW jeszcze bardziej zwiększy transparentność oraz otworzy ją na nowych inwestorów z Polski oraz zagranicy.

Movie Games S.A. to globalny wydawca gier z segmentu indie oraz indie premium, z grupą kapitałową liczącą 12 spółek. W jego portfolio znajdują się takie gry jak Gas Station Simulator, Drug Dealer Simulator, seria horrorów Lust, a także nadchodzące Alaskan Truck Simulator, Food Truck Empire, czy Fire Commander.

- Złożenie prospektu jest zwieńczeniem wielu miesięcy prac zarówno naszej jak i grona naszych doradców wspierających nas w procesie. Odkąd jesteśmy obecni na rynku NewConnect obiecaliśmy naszym akcjonariuszom oraz inwestorom, że przejdziemy na Rynek Główny a tzw. mała giełda jest tylko przystankiem. Podczas naszej obecności na giełdzie wydaliśmy kilka przełomowych premier, w tym Drug Dealer Simulator oraz Gas Station Simulator, a także istotnie rozbudowaliśmy naszą Grupę Kapitałową stając się dojrzałym podmiotem o ustabilizowanej, kompletnej strukturze. Jesteśmy gotowi na to, aby dołączyć do grona największych podmiotów z branży notowanych na Rynku Głównym  – informuje Mateusz Wcześniak, Prezes Zarządu Movie Games.

W najbliższym czasie Komisja Nadzoru Finansowego będzie weryfikowała prospekt, natomiast po zatwierdzeniu zostanie ogłoszona ostateczna data debiutu Spółki na Rynku Głównym GPW.

- Debiut na Rynku Głównym nie tylko zwiększy naszą transparentność, ale również otworzy nas na nowych inwestorów. Bardzo dużo instytucji finansowych zarówno z Polski i z zagranicy obserwuje naszą działalność. Wejście na tzw. duży parkiet umożliwi nam pozyskanie ich do naszego akcjonariatu. Szczególnie, że najbliższe miesiące oraz lata będą bardzo obiecujące pod kątem premier z Rodziny Movie Games – dodaje Mateusz Wcześniak.

Zgodnie z harmonogramem premier na Q1 i Q2 2022 roku, w czerwcu odbędą się premiery Mythbusters na PC oraz Drug Dealer Simulator na Nintendo Switch. Na drugi kwartał planowana jest również premiera Fire Commander ze studia Pixel Crow oraz Night Club Manager spółki True Games Syndicate. Natomiast w ramach  Future Games Show na targach E3 2022 zostanie zaprezentowane demo Alaskan Truck Simulator.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+