Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Przychody Simteract wzrosły w pierwszym kwartale 2022 r. o niemal 60%

Udostępnij

O ponad 59 proc., do 1,75 mln zł, wzrosły przychody netto SMT (SIMTERACT) ze sprzedaży produktów w pierwszym kwartale bieżącego roku, w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku. Spółka wchodzi również w kluczowy moment produkcji swoich flagowych tytułów, Train Life: A Railway Simulator oraz Urban Venture. 

Simteract utrzymuje tendencję wzrostową, jeżeli chodzi o przychody ze sprzedaży do analogicznego okresu 2021. Spółka odnotowała jednak przez ten okres niewielką stratę w wysokości 312 tys. złotych netto, co ma to związek ze zwiększonymi kosztami działalności operacyjnej, z 1,5 mln złotych do 2,4 mln złotych. Wynikają one z dynamicznego rozrostu firmy oraz rozwoju projektów, nad którymi firma pracuje. Spółka w ostatnim czasie prowadziła dodatkowe działania marketingowe i zatrudnia kolejnych specjalistów. 

– Istotny wpływ na koszty działalności operacyjnej miały, między innymi, tworzone przez spółkę projekty. Weszliśmy w kluczowy moment produkcji obydwu naszych flagowych gier. Train Life: A Railway Simulator już wkrótce będzie dostępny w pełnej wersji na PC, a w tym roku trafi na 5 kolejnych platform (PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series S|X). Nad wszystkimi portami pracujemy wewnętrznie w Simteract. Nasz kolejny tytuł, Urban Venture, już wkrótce powinien zadebiutować w wersji Early Access. Jest to bardzo ekscytujący czas wzrostu i inwestycji, poprzedzający dostarczenie naszych gier na rynek - komentuje Marcin Jaśkiewicz, prezes spółki.

Train Life: A Railway Simulator otrzymał niedawno ostatnią dużą aktualizację do fazy wczesnego dostępu i już wkrótce wyjdzie w pełnej wersji na PC. Trwają również prace nad przeniesieniem gry na konsole, nad wszystkimi portami pracuje wewnętrznie zespół Simteract. Train Life: A Railway Simulator to połączenie symulatora kolejowego, z rozbudowanym managerem. Charakteryzuje się wiernie odwzorowanym światem, przyjaznym dla gracza modelem jazdy oraz możliwością zarządzania całym taborem.  

– Czas, który produkcja spędziła w Early Access, oceniamy bardzo dobrze. Wokół gry utworzyła się niezwykle aktywna społeczność, a recenzje gry są w znakomitej większości pozytywne - na ten moment na Steamie, przy blisko 700 recenzjach, około 80% z nich jest pozytywna. Już teraz o grze jest głośno, a przed nami przecież jeszcze kampania marketingowa, którą zorganizuje wydawca gry, firma Nacon - kontynuuje Marcin Jaśkiewicz, prezes spółki.

Równolegle trwają prace nad Urban Venture, którego wersja Early Access jest planowana na najbliższy czas. Jest to pierwsza gra, przy której Simteract ma pełnię decyzyjności nie tylko w zakresie produkcji, ale również promocji i dystrybucji. Produkcja pozwoli graczowi wcielić się w rolę kierowcy i managera floty taksówek w najważniejszych miastach Europy. Dokładne daty premiery tytułów nie zostały jeszcze opublikowane.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+
Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+