Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Zarząd Wikana chce wypłaty wyższej dywidendy niż przed rokiem

Udostępnij

Zarząd WIK (WIKANA) zamierza zarekomendować Akcjonariuszom spółki wypłatę dywidendy w wysokości 0,25 zł na akcję, łącznie 4,9 mln zł. To o blisko 67 proc. więcej niż wyniosła ubiegłoroczna dywidenda.

Grupa WIKANA zakończyła 2021 r. z 138,2 mln zł skonsolidowanych przychodów i rekordowym 36,3 mln zł zysku netto. Na poziomie jednostkowym zysk WIKANA S.A. wyniósł 14,8 mln zł.

- Nasza kondycja finansowa pozwala nam równolegle inwestować w rozwój firmy i wypłacać część wypracowanego wyniku Akcjonariuszom. Chcielibyśmy regularnie dzielić się zyskiem również w przyszłości – komentuje Piotr Kwaśniewski, prezes WIKANA S.A.

Notowany na GPW deweloper w minionym kwartale zwiększył sprzedaż deweloperską o 30%, zawierając 89 umów sprzedaży lokali mieszkalnych i usługowych.  Jest to drugi najwyższy kwartalny wynik sprzedaży Grupy od blisko dekady. W I kwartale br. Grupa zawarła 46 umów przenoszących własność lokali, umożliwiających rozpoznanie przychodów z ich sprzedaży w wynikach finansowych minionego okresu.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+