Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Jak wybrać firmę od pozycjonowania?

materiał partnera

Udostępnij

Obecnie na rynku jest wiele firm zajmujących się pozycjonowaniem stron, co z pewnością nie ułatwia wyboru klientom, którzy chcieliby skorzystać z ich usług. Mimo że lepiej mieć wybór w każdym przypadku, to podjęcie współpracy w zakresie działań marketingowych, o których nie ma się pojęcia, może być ryzykowne. Jak w takim razie wybrać firmę od pozycjonowania stron internetowych?

Od czego zacząć selekcję firm pozycjonujących strony internetowe?

Aby zdecydować się na konkretną ofertę firmy, która zajmuje się pozycjonowaniem stron, należy zacząć od selekcji. Mimo że zdecydowana większość z nich określa się jako agencje SEO, to zakres ich działań marketingowych będzie się różnił. Samą selekcję powinno zacząć się od siebie. Przede wszystkim klient musi zastanowić się nad tym, co jest dla niego najważniejsze i jakie są jego cele. Oczywiście, podstawa to optymalizacja i pozycjonowanie strony pod konkretne frazy kluczowe, ale te dwie rzeczy figurują zawsze w ofertach agencji SEO.

Klient powinien zastanowić się, czy zależy mu na konkretnych działaniach np. pozycjonowaniu lokalnym, czy większym skupieniu się na rozbudowaniu content marketingu. Te przykładowe aspekty obrazują to, że indywidualne preferencje będą przyczyniać się do zawężenia ofert i ułatwią wybór. W przypadku działań z zakresu marketingu online, zdecydowanie lepiej wybrać agencję, która kompleksowo zajmie się najważniejszymi założeniami. Pozwoli to zachować spójność w projekcie, która jest niezwykle istotna w marketingu.

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę do pozycjonowania strony?

Wpływ na wybór firmy, która oferuje pozycjonowanie stron ma także jej rzetelność i profesjonalizm. W tym przypadku sprawa jednak staje się trudniejsza, ponieważ wiele agencji uznaje się za najlepsze. Jest to naturalny zabieg, gdyż nikt nie będzie robił sobie antyreklamy. W jaki więc sposób znaleźć odpowiednią firmę, aby pozycjonowana strona była jak najwyżej w Google, a zyski ze współpracy duże?

Doświadczenie specjalistów

Jeśli agencja zatrudnia specjalistów z kilku- bądź kilkunastoletnim doświadczeniem, oznacza, że inwestuje w jakościowych pracowników. Będzie to miało oczywiście przełożenie w efektywnych działaniach na stronie. SEO to środowisko, które zmienia się dynamicznie i jest bardzo wymagające. Nieustanne monitorowanie zmian w branży, m.in. związane z nowymi wytycznymi dla webmasterów od Google to podstawa funkcjonowania firmy oferującej pozycjonowanie. Pozwala to sądzić, że jeśli znów pojawią się rewolucyjne zmiany w algorytmach, doświadczeni specjaliści zdołają zachować dotychczasowe efekty prowadzonych działań marketingowych.

Opinie i referencje od klientów

Zarówno z pozytywnymi, jak i negatywnymi opiniami klientów bywa różnie, ale jeśli znajdują one odzwierciedlenie z referencjami innych firm, to w znacznym stopniu podnosi się wiarygodność agencji. Dlatego też powinno się uwzględniać opinie i rekomendacje przy wyborze agencji SEO, z którą będzie się współpracować.

Elastyczność firmy pozycjonującej

W tym przypadku mowa głównie o umowie. Jeśli firma, która oferuje pozycjonowanie stron, ma sztywny szablon, to może – choć nie musi – oznaczać problemy. Długoletnie umowy dają zabezpieczenie agencji marketingowej, nawet jeśli opracowana strategia nie przełoży się na wyraźne rezultaty. Zgodnie z umową klient i tak będzie musiał płacić za usługi, które de facto nie są efektywne. Dlatego też lepiej wybrać firmę pozycjonującą, która oferuje bezterminową umowę z krótkim okresem wypowiedzenia.

Jakość obsługi klienta

Jakość obsługi klienta także ma znaczenie. Możliwość zwrócenia się z pytaniami do indywidualnego opiekuna pozwala rozwiać pojawiające się wątpliwości. Klienci nie po to podpisują umowę, aby nigdy więcej nie kontaktować się z firmą od pozycjonowania strony. Im mniejsza wiedza klienta w zakresie SEO, tym więcej będzie miał pytań i wątpliwości. Dlatego też profesjonalna obsługa jest bardzo istotna.

Cena pozycjonowania

Dyskusje związane z tematem kosztów konkretnych usług to temat rzeka praktycznie w każdej branży. Nie można jednak sugerować się wyłącznie ceną pozycjonowania stron. Każda agencja ma inny cennik i jakość usług. Nie poleca się ofert z za niską ceną, ponieważ z reguły efekty współpracy będą mierne.

Podjęcie współpracy z firmą od pozycjonowania

Gdy zostaną już określone wszystkie istotne kryteria, z pewnością na tapecie zostanie tylko kilka ofert agencji SEO. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto skonfrontować się z firmą pozycjonującą strony internetowe i zadać kilka pytań, m.in. o przebieg działań marketingowych. Transparentność swoich usług oraz wszystkie wyżej wymienione aspekty składają się na ofertę https://smartbuzz.pl/uslugi/pozycjonowanie/pozycjonowanie-stron. To właśnie w tej firmie został stworzony zespół specjalistów, którzy cechują się rzetelnością, doświadczeniem i fachowym podejściem do klienta. To sprawia, że klienci mają szansę podjęcia współpracy, która będzie przynosiła zadowalające efekty, przekładające się na zyski z oferowanych usług lub produktów.