Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Incuvo sprzedało ponad 68 tys. kopii Green Gell VR na Oculus Quest 2

Andrzej Wychowaniec, CEO Incuvo
Andrzej Wychowaniec, CEO Incuvo
Udostępnij

Incuvo S.A. (IVO (INCUVO)), katowickie studio specjalizujące się w technologii VR, które w styczniu 2021 roku zadebiutowało na rynku New Connect GPW, w raporcie okresowym za pierwszy kwartał 2022 roku opublikowanym 13 maja ujawniło ilość sprzedanych egzemplarzy swojej najnowszej produkcji, Green Hell VR: Quest Edition. Wedle tych danych, do dnia 30 kwietnia 2022 roku sprzedaż netto gry (z uwzględnieniem zwrotów oraz reklamacji w ramach procedury chargeback) wyniosła 68 940 sprzedanych egzemplarzy.

Gra z gatunku survival Green Hell VR: Quest Edition ukazała się na platformie Meta Quest 2 w dniu 7 kwietnia 2022 roku i od momentu premiery cieszyła się dużym zainteresowaniem graczy. Dzięki temu w kilka dni trafiła na drugie miejsce listy bestsellerów Oculus Store. Gra uzyskała ponad 1200 ocen od użytkowników sklepu, a uśredniona ocena dla tytułu wynosi ponad 4 gwiazdki na 5. Już 13 kwietnia, czyli siedem dni po premierze, Incuvo poinformowało w raporcie bieżącym, że sprzedaż gry pokryła koszty jej produkcji na tę platformę.

Jeżeli chodzi o platformę Meta Quest 2, ponad 68 tysięcy sprzedanych egzemplarzy w miesiąc to naprawdę doskonały wynik. Ośmielę się stwierdzić, że przekracza nasze przewidywania” – skomentował Andrzej Wychowaniec, CEO Incuvo S.A. – „Wyniki sprzedażowe za kwiecień potwierdzają to, co zapowiadała pozycja gry na liście bestsellerów i reakcje graczy. Bardzo cieszymy się, że użytkownicy platformy docenili sposób, w jaki przystosowaliśmy Green Hell VR do jej specyfikacji, a nawet przesunęliśmy granice tego, czego można dokonać pod względem graficznym i rozgrywki na Meta Quest 2”.

Premiera Green Hell VR na Meta Quest 2 to dopiero początek adaptowania tej gry na najpopularniejsze platformy wirtualnej rzeczywistości. Już niebawem ukaże się wersja PCVR na Steam, a w zeszłym tygodniu Incuvo podało wiadomość, że dzięki rozszerzeniu współpracy z Creepy Jar S.A., do końca 2023 roku możemy spodziewać się wersji na Sony PlayStation VR.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+
Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+