Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Digitree Group sprzedaje udziały w Adepto oraz zostaje jednym z właścicieli Finelf

Udostępnij

Technologiczna spółka DTR (DIGITREE) poinformowała o zawarciu umowy inwestycyjnej, zgodnie z którą sprzedała udziały w Adepto i obejmie udziały w spółce Finelf. Finelf jest właścicielem serwisu czerwona-skarbonka.pl i jednym z liderów polskiego rynku pośrednictwa sprzedaży produktów finansowych online. Celem tej spółki jest konsolidacja rynku, umacnianie krajowej i rozwój międzynarodowej pozycji.

Finelf, zgodnie z umową inwestycyjną, nabyła 100% udziałów spółki Adepto, działającej w obszarze lead generation oraz pośrednictwa finansowego w segmencie FinTech. Adepto współpracuje z firmami pożyczkowymi, bankami oraz domami mediowymi. Generuje leady sprzedażowe dla branży finansowej, pozyskuje ruch, weryfikuje kontakty pod kątem zainteresowania danymi produktami finansowymi oraz wspiera ich proces sprzedaży. Spółka jest właścicielem serwisów superloans.pl., bankipromocje.pl, a także udzielamy.pl. Prowadzi także własną sieć afiliacyjną, która będzie stanowiła uzupełnienie aktywów Finelf.

Digitree Group, White Morecra Limited i OPOKA Q Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, zdecydowały się sprzedać część posiadanych udziałów spółki Adepto, a pozostałą część wnieść jako wkład niepieniężny na pokrycie nowych, wyemitowanych na tę okoliczność udziałów Finelf. Tym samym wkrótce będą posiadać łącznie 12 proc. w kapitale zakładowym tej spółki.

Inwestycja ze strony Finelf w Adepto, objęcie udziałów w Finelf i dalsza współpraca z wykorzystaniem synergii operacyjnych umożliwi stworzenie wiodącego podmiotu na polskim rynku pośrednictwa finansowego online a także rozwój biznesu na rynkach zagranicznych w oparciu o posiadane know-how – twierdzą zgodnie Bartłomiej Ignacek, Prezes Adepto i Marcin Klukowski, Prokurent, reprezentujący dotychczasowych udziałowców Adepto.

Finelf zajmuje się pośrednictwem usług i produktów z szeroko pojętej branży finansowej w Polsce, Hiszpanii i Meksyku. Spółka udziela wsparcia w wyborze produktów finansowych takich jak pożyczki gotówkowe, kredyty czy faktoring. Prowadzi działania w Internecie, korzystając m.in. z narzędzi marketingowych i lead generation, oferując klientom doradztwo i rozwiązania finansowe za pomocą marek takich jak jedna z największych na polskim rynku porównywarek finansowych Czerwona Skarbonka, z której miesięcznie korzysta ponad 500 tys. użytkowników, nowatorska i dynamiczna porównywarka usług i produktów finansowych Money24, czy jedna z najstarszych porównywarek polskiej branży pożyczkowej - Chwilowo.pl. W ramach spółki rozwijany jest również projekt kontomierz.pl - aplikacja służąca do zarządzania domowymi finansami.

Możliwości przeprowadzenia transakcji oraz pozyskania nowych udziałowców z dużym doświadczeniem biznesowym traktuję jako sukces całego zespołu Finelf, oraz swój własny. Jest to kolejny krok w stronę konsolidacji rynku oraz umocnienia naszej pozycji w Polsce. Następnie w planach mamy zwiększenie inwestycji w lead generation, sieć afiliacyjną oraz rozwój zagraniczny. Ponadto, dalej zamierzamy konsolidować rynek pośrednictwa finansowego online przez przejęcia. W dalszym ciągu poszukujemy atrakcyjnych firm z branży finansowej w Polsce i za granicą w celu realizacji naszej strategii. Obecnie prowadzimy już rozmowy w tym kierunku i spodziewamy się na przełomie 3 i 4 kwartału zamknąć transakcję o wartości kilku milionów złotych. – komentuje Stanisław Wolniewicz – Duda, CEO Finelf.

Przejęcie udziałów Adepto pozwolić ma na bardziej dynamiczny rozwój Finelf, dalszą rozbudowę portfolio produktowo-usługowego oraz zwiększanie skali działania i wartości spółki. Tym samym Finelf pomnoży nie tylko kompetencje i zasoby, powyższe pozwoli również na lepszą monetyzację ruchu czy synergie organizacyjne. Bliska współpraca obu spółek przełoży się na zwiększanie dotychczasowego potencjału i ich skali działalności. W konsekwencji, Finelf planuje osiągnięcie w 2022 roku skonsolidowanych przychodów powyżej 10 mln zł i uzyskanie wysokiej rentowności operacyjnej.

- Cieszymy się, że kolejny raz możemy być częścią innowacyjnego przedsięwzięcia tym razem z pogranicza usług digital marketingu i FinTech. Wierzymy, że Finelf wykorzysta potencjał wywodzącej się z naszych struktur spółki Adepto, a za sprawą licznych synergii oraz połączenia kompetencji będzie się dynamicznie rozwijać i osiągać bardzo dobre wyniki w kolejnych latach. Jest to również szansa dla naszej Grupy na wygenerowanie dodatkowej wartości dla naszych Akcjonariuszy – dodaje Konrad Żaczek, Prezes Zarządu Digitree Group S.A.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+