Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Costas Tziamalis, Asbis: Osiągnięty wynik jest zgodny z naszymi założeniami

Udostępnij

ASB (ASBIS), wiodący dystrybutor z wartością dodaną, deweloper i dostawca produktów, rozwiązań i usług IT oraz IoT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, według wstępnych danych szacunkowych wypracował w kwietniu 2022 roku skonsolidowane przychody na poziomie ok. 143 mln USD, wobec 225 mln USD w kwietniu 2021 r. 

„Kwiecień i maj to historycznie najsłabsze miesiące w roku pod względem sprzedaży w naszej branży. Dodatkowo w kwietniu nałożyły nam się święta wielkanocne oraz ramadan, które wykluczyły część dni sprzedażowych na naszych rynkach. Pomimo tego, osiągnięty wynik jest zgodny z naszymi założeniami, które przyjęliśmy do przygotowania prognozy finansowej”powiedział Costas Tziamalis, Wiceprezes Grupy ASBIS. 

„Zgodnie z naszymi deklaracjami, ASBIS intensyfikuje działania na rynkach, na których jest obecny od lat, i na których do tej pory nie był skoncentrowany. Już teraz obserwujemy, że kraje takie jak Azerbejdżan czy Gruzja rosną bardzo ładnie. Również Ukraina zaczyna powoli swoją działalność biznesową. Widać znaczący wzrost sprzedaży w kwietniu, w porównaniu z marcem, jednak wciąż nie są to poziomy, które notowaliśmy rok wcześniej. Najwyższą sprzedaż w kwietniu zanotowaliśmy w Kazachstanie i na Słowacji, natomiast na rynkach Zjednoczonych Emiratów Arabskich, w większości w większości trwał sezon świąteczny”–powiedział Costas Tziamalis, Wiceprezes Grupy ASBIS.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+