Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Tłumaczenia przysięgłe online – zalety

materiał partnera

Udostępnij

Wyjeżdżasz za granicę i potrzebujesz dokumentów w języku obcym? A może załatwiasz formalności związane z samochodem i niezbędny jest przekład na polski? Tłumaczenia przysięgłe powinny być wykonane przez profesjonalistę, który ma do tego specjalne uprawnienia. Zobacz, jakie są zalety korzystania z usług online.

Czym się różnią tłumaczenia zwykłe od przysięgłych?

Jeśli chcesz przetłumaczyć stronę internetową, wiadomość e-mail, CV, instrukcję obsługi czy też prezentację multimedialną, będzie to tzw. tekst zwykły. Oznacza to, że specjalista posługujący się perfekcyjnie danym językiem, jest w stanie przełożyć treść w jak najlepszej jakości. Może je wykonać każda osoba, która ma odpowiednią wiedzę oraz kompetencje językowe. Przetłumaczone treści nie zawierają podpisu ani pieczęci, stąd też nie są oficjalnym dokumentem. Mają bardziej powszechny charakter.

Z kolei tłumaczenia przysięgłe wymagają specjalisty, który ma odpowiednie wykształcenie do wykonania przekładu. To osoba po egzaminie państwowym, zaprzysiężona przez Ministra Sprawiedliwości. Po wykonaniu przekładu, daje swoją pieczęć, która jest dowodem na to, że dany dokument jest oficjalny i ma wartość prawną. Właśnie dlatego tłumaczenia przysięgłe najczęściej dotyczą umów, spraw sądowych, aktów kupna/sprzedaży, świadectw, dyplomów czy też dokumentację medyczną. Wszystko to, czego potrzebujesz do urzędu, ZUS-u czy też innych instytucji państwowych, będzie wymagało rzetelnego i oficjalnego przekładu.

Aby tłumaczenia przysięgłe przebiegły sprawnie i w jak najlepszej jakości, najlepiej wybrać doświadczone biuro, takie jak https://turbotlumaczenia.pl. Jak widzisz, nie musisz stacjonarnie doręczać dokumentów do tłumaczenia. Całą procedurę możesz przejść w pełni online siedząc na kanapie. Jakie są zalety tego rozwiązania? Podpowiadamy.

Zalety tłumaczeń przysięgłych online

Pierwszą zaletą wyboru biura online jest fakt, że pracuje tam zazwyczaj dobrze dopasowany zespół specjalistów. Każdy z nich może specjalizować się w innej dziedzinie. Tłumaczenia przysięgłe nie wymagają od nich stacjonarnej pracy i są często dostępni o każdej porze dnia. Dzięki temu szybko załatwisz sprawę urzędową, nie będziesz musiał długo czekać na przekład dokumentów. 

Różnorodność działania to druga zaleta, jaką niosą tłumaczenia przysięgłe online. Możesz przesłać zarówno dokumenty urzędowe, jak i sądowe, finansowe, medyczne czy też biznesowe. Ponadto możesz zaoszczędzić na samej usłudze. Jeśli decydujesz się na biuro stacjonarne, zazwyczaj taka działalność gospodarcza niesie za sobą koszty utrzymania lokalu. W przypadku działań online te opłaty ograniczone są do minimum. Warto wziąć to pod uwagę, rozglądając się za firmą, która proponuje tłumaczenia przysięgłe.

Sprawdź tutaj, czym różni się tłumaczenie poświadczone od przysięgłego:

https://turbotlumaczenia.pl/blog/tlumaczenie-poswiadczone-czy-tlumaczenie-przysiegle-czym-to-sie-rozni/

Cała procedura wysłania dokumentu, jego tłumaczenia, poświadczenia i odesłania nie trwa długo. Możesz zamówić taką usługę nawet siedząc na kanapie w domu czy też jadąc tramwajem. Przetłumaczone dokumenty będą musiały do Ciebie trafić, aby miały moc prawną, dlatego zostają wysłane w bezpieczny sposób na wskazany przez Ciebie adres. Mimo wszystko oszczędzasz czas, wybierając tłumaczenia przysięgłe online. Sprawdź! https://turbotlumaczenia.pl/tlumaczenia-przysiegle/