Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

GPW zatwierdziła dokument informacyjny spółki Games Box

Udostępnij

Games Box – producent i wydawca gier wideo na PC i konsole – coraz bliżej debiutu na NewConnect. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zatwierdziła dokument informacyjny spółki i podjęła uchwałę o wprowadzeniu jej akcji do obrotu na rynku NewConnect. W dniu debiutu do obrotu trafi łącznie 1 213 750 akcji zwykłych na okaziciela serii A i B.

Czekamy na wyznaczenie pierwszego dnia notowań akcji Games Box na NewConnect. Dołączenie do grona spółek publicznych to dla nas ogromna motywacja do dalszej, wzmożonej aktywności przy budowaniu wartości spółki – mówi Tomasz Supeł, prezes zarządu Games Box.

Model biznesowy Games Box zakłada produkcję gier o średnich budżetach, przy utrzymaniu niskich kosztów działalności operacyjnej spółki. Równocześnie studio dywersyfikuje źródło przychodów poprzez portowanie gier na wszystkie dostępne platformy. W tym obszarze ma wsparcie swojego największego udziałowca – Ultimate Games. Obecnie w portfolio produkcyjnym Games Box znajduje się taktyczny symulator – Riot Control Simulator oraz gra akcji – Repo Man. Premiery obu tytułów planowane są w 2023 roku.

Produkcja gier idzie pełną parą. Repo Man powstaje na silniku Unreal i jest tworzony przez kilkunastoosobowy zespół. Gra zaskakuje fabułą i myślę, że przyciągnie zainteresowanie graczy. Poziom wishlit każdego z tytułów, bez dodatkowych środków na marketing, przekroczył 18 tys. Jeszcze w tym roku przedstawimy dema obu gier – dodaje Tomasz Supeł.

Riot Control Simulator doczekał się właśnie zatwierdzenia kolejnego Milestone. Gra została wzbogacona o mechaniki kwatery głównej policji, gdzie gracz będzie mógł wracać pomiędzy misjami, aby poćwiczyć swoje umiejętności, czy też przygotować się do kolejnego rozkazu.

Dodatkowo w produkcji są trailery Spy Simulator oraz Graffiti Artist Simulator/Spray it (roboczy tytuł) Zapowiedzi obu gier zostaną pokazane w Q3/Q4.

Naszym celem jest stworzenie spółki dochodowej, cyklicznie dzielącej się zyskiem z Akcjonariuszami. Rozwój organiczny oparty jest o własne tytuły (co najmniej 2 gry wydawane rocznie) przy jednoczesnej pre-produkcji co najmniej kilku projektów w roku. Warto podkreślić, że w kwestii marketingu możemy liczyć na wsparcie zarówno Ultimate Games, jak również Playway-a – dodaje Tomasz Supeł.

Games Box ma na swoim koncie sukces dwóch prywatnych emisji akcji, w ramach których pozyskała od inwestorów kwotę 2,3 mln zł.

Pomimo relatywnie krótkiej historii działalności rozwija się w dynamicznym tempie realizując swoje projekty zgodnie z założonymi planami i celami. Środki pieniężne pozyskane w drodze emisji akcji, a także sprzedaży produktów własnych, pozwalają na samodzielne funkcjonowanie, zabezpieczają realizację bieżących projektów i stwarzają możliwość na poszukiwanie nowych ciekawych tematów komentuje Tomasz Supeł.

W 2021 roku Games Box osiągnął ponad 560 tys. zł przychodu i 32 tys. zł zysku netto.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus