Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Labocanna zwiększyła limit pożyczkowy do 4 mln zł

Udostępnij

LCN (LABOCANNA), notowana na NewConnect spółka z branży konopnej, zawarła w ubiegłym tygodniu aneks do umowy z jednym z głównych akcjonariuszy – Pawłem Kicińskim, na mocy którego zwiększony został maksymalny limit linii pożyczkowej udzielonej spółce do kwoty 4 mln PLN. Poinformowała także o rezygnacji Pawła Kicińskiego z funkcji członka Rady Nadzorczej.

Labocanna zawierając aneks do umowy z Pawłem Kicińskim zwiększyła maksymalny limit linii pożyczkowej do 4 mln PLN, przy oprocentowaniu rzeczywistego salda wykorzystania pożyczki na WIBOR 1M + 1% marży oraz ostateczną datę zwrotu pożyczki na dzień 31 grudnia 2023 roku. Spółka zaznacza, że na dzień 13 czerwca 2022 r. wykorzystywała zaledwie 100 tys. PLN udzielonego kapitału.

- Jesteśmy spółką, która w bardzo rozsądny i rozważny sposób prowadzi swoją działalność. Na chwilę obecną posiadamy wystarczające środki własne na realizację bieżących działań, co potwierdza fakt, że wykorzystaliśmy dopiero 100 tys. PLN z udzielonej nam pożyczki. Te środki pieniężne będą nam potrzebne w momencie realizacji inwestycji związanych z własną uprawą medycznej marihuany jak i jej importem, do czego konsekwentnie zmierzamy – komentuje Dominik Staroń, prezes zarządu spółki Labocanna.

Równolegle Paweł Kiciński zrezygnował z pełnienia funkcji członka Rady Nadzorczej. Akcjonariusz zapowiada, że dalej będzie wspierał rozwój Labocanny, lecz już w mniej formalnej roli.

- Cieszę się, że jestem częścią projektu jakim jest Labocanna. Brałem udział przy przebranżowieniu i wejściu spółki na rynek konopny, budując jej fundamenty w tej branży. Stale będę wspomagał firmę w rozwoju, lecz już w mniej formalnej roli. Pozostaję istotnym akcjonariuszem i udzielam spółce finansowania. Z niecierpliwością czekam na finalizację projektów związanych z uprawą medycznej marihuany jak i jej importem. Są one długoterminowe, niełatwe ze względu na otoczenie prawne i liczne wymogi formalne, ale od ponad roku konsekwentnie i skutecznie realizowane. Realizacja kamieni milowych, a tym bardziej ich finalizacja z pewnością wyniesie spółkę na inny, wyższy poziom – komentuje Paweł Kiciński, akcjonariusz spółki Labocanna.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+
Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+