Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

RedDeer.Games planuje serię gier na podstawie powieści „Zły”

Udostępnij

Zarząd spółki RedDeer.Games sp. z o.o. (RDG) informuje, iż dzięki współpracy z Matthew Tyrmandem (prywatnie synem oraz właścicielem autorskich praw majątkowych do utworów legendarnego Leopolda Tyrmanda) w portfolio studia znalazła się wieloletnia umowa licencyjna uprawniająca do stworzenia serii gier oraz szeregu dodatków (DLC) na podstawie powieści kryminalnej pod tytułem „Zły” Leopolda Tyrmanda.

W 2007 r. ww. najpoczytniejszy kryminał napisany w czasach PRL-u doczekał się wydania w formie audiobooka, w 2009 r. wznowiło „Złego" Wydawnictwo Prószyński i S-ka, w 2010 r. Jan Buchwald wystawił w Teatrze Powszechnym spektakl na motywach ww. książki a rok 2020 w rocznicę setnych urodzin pisarza, decyzją polskiego parlamentu ustanowiony został Rokiem Leopolda Tyrmanda. W 2022 r. przyszła kolej na pozyskanie licencji, uprawniającej do przygotowania serii gier, w których RedDeer.Games przełoży książkową opowieść kryminalną na interesujący gameplay z wykorzystaniem wszelkich wizerunków postaci, zdarzeń, nazw własnych oraz całokształtu rozwiązań fabularnych.

Dlaczego „Zły”? Bo nic nie sprawdza się lepiej w świecie gier niż charyzmatyczny główny bohater. Dzięki temu, że umowa licencyjna nie posiada ograniczeń terytorialnych nasz bohater stanie się podstawą do stworzenia gier wideo i całego multiversum w oparciu o wiele nowoczesnych kanałów rozrywki, zyskując przy tym globalną popularność. W imieniu własnym oraz całego zespołu RedDeer.Games pragnę podziękować Matthew za okazane zaufanie do naszego studia i wybranie nas jako partnera do przeniesienia klasyki polskiej powieści kryminalnej na inne media. — mówi Michał M. Lisiecki, Prezes Zarządu RedDeer.Games sp. z o.o.

Współpraca z RedDeer.Games to kolejny etap, który pozwoli dotrzeć „Złemu”, tym razem jako gra, do współczesnych odbiorców na całym świecie poprzez platformy gamingowe. Wierzę, że działania te przyczynią się do promocji twórczości mojego Ojca, głównie wśród młodego pokolenia – dodaje Matthew Tyrmand, polsko-amerykański ekonomista, publicysta i działacz społeczny.

Postanowienia Umowy precyzują wzajemne zobowiązania stron, które gwarantują RedDeer.Games dwudziestoletni okres licencji wyłącznej. Projekt obejmuje produkcję, wydanie oraz promocję wielu gier i serii gier, komiksów a także szeregu dodatków (nie tylko cyfrowych). Umowa przewiduje nowoczesne pola eksploatacji jak NFT czy Metavers. 

RedDeer.Games jako producent i wydawca zapewnia środki finansowe na ich produkcję, odpowiednią ekspozycję tytułów oraz koszty marketingu związane z ich promocją i dystrybucją cyfrową za pośrednictwem dedykowanych platform, w szczególności Nintendo eShop (na konsole Nintendo Switch), Microsoft Store (na konsole Xbox), PlayStation Store (na konsole PlayStation) STEAM (na PC), które są największymi dystrybutorami gier i aplikacji na świecie.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+