Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Przychody Grodna wzrosły w czerwcu o 10% r/r

Andrzej Jurczak, Prezes Grodno
Andrzej Jurczak, Prezes Grodno
Udostępnij

Zgodnie z najnowszymi szacunkami, przychody Grupy GRN (GRODNO) w czerwcu wyniosły 96,4 mln zł wobec 87,8 mln zł w analogicznym okresie przed rokiem i były wyższe o 10% rdr. Narastająco po trzech miesiącach bieżącego roku obrotowego było to 265,8 mln zł, czyli również o 10% więcej wobec 241,3 mln zł rok wcześniej.

W czerwcu pod kątem dynamik niezmiennie wyróżniał się segment OZE. W warunkach rosnących cen energii, utrzymuje się wysokie zainteresowanie fotowoltaiką, której sprzedaż wzrosła pomimo trudnego rynku. Hitem są pompy ciepła, na które popyt jest bardzo wysoki, a klienci w pierwszej kolejności pytają się o samą dostępność tych produktów. Problemów z dostępnością w Grodnie nie ma. Rozbudowujemy powierzchnię magazynową i optymalizujemy procesy, by dostępność całego naszego asortymentu stale nas wyróżniała – stwierdził Andrzej Jurczak, Prezes Zarządu Grodno S.A.

Odnotowane w od kwietnia do czerwca 265,8 mln zł skonsolidowanych przychodów stanowi najlepszy rezultat sprzedażowy Grupy za ten okres roku. Zarząd oczekuje utrzymania tempa rozwoju, w oparciu o wysoką sprzedaż OZE i energooszczędnych rozwiązań, wspieraną zachodzącą rewolucją energetyczną.

Tak jak się spodziewaliśmy, pierwszy kwartał bieżącego roku obrotowego przyniósł pewną stabilizację przychodów, po gwałtownym boomie fotowoltaicznym i bardzo wysokich dynamikach w poprzednich okresach. Długoterminowe perspektywy są niezmiennie korzystne i chcemy utrzymać dwucyfrowe tempo wzrostu sprzedaży. Dziś wiemy, że transformacja energetyczna jest nieuchronna i planujemy uczestniczyć w niej w coraz większym stopniu – dodał Prezes Andrzej Jurczak.

Zgodnie z danymi szacunkowymi, w zamkniętym z końcem marca roku obrotowym 2021/22 Grodno odnotowało 1,2 mld zł skonsolidowanych przychodów, co oznacza wzrost o 68% rdr. Wysoka sprzedaż przełożyła się na rekordowe 63,6 mln zł EBITDA (+158% rdr) oraz 43,4 mln zł zysku netto (+216% rdr). Był to najlepszy pod kątem wyników rok w historii Spółki.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+