Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Columbus Energy pożyczy od akcjonariusza 66 mln zł na budowę projektów farm fotowoltaicznych

Udostępnij

CLC (COLUMBUS) kontynuuje inwestycje w farmy fotowoltaiczne. Spółka otrzymała kolejne środki od swojego akcjonariusza na realizację tego celu.

Zgodnie z zawartą wczoraj umową, Columbus Energy otrzyma od jednego ze swoich akcjonariuszy finansowanie w wysokości 66 mln zł na budowę projektów farm fotowoltaicznych, realizowanych w ramach Grupy Kapitałowej.

– Nie zwalniamy tempa naszej działalności i pomimo niesprzyjającej sytuacji makroekonomicznej w pierwszej połowie roku, konsekwentnie realizujemy strategiczne cele – komentuje Dawid Zieliński, Prezes Columbus Energy S.A. –  Jest to kolejny etap współpracy między Columbusem a naszym akcjonariuszem. Ta współpraca ciągle ewoluuje  i mam nadzieję, że wspólnie zrealizujemy nasze ambicje, sięgające portfela pracujących farm o mocy 1000 MW. Dzisiejsze ceny energii, problemy świata dotyczące stabilności dostaw paliwa do elektrowni i deglobalizacja w energetyce dowodzą, że Columbus jest w miejscu, gdzie może mieć pozytywny wpływ na zmiany w Polsce i poza granicami. Farmy fotowoltaiczne to pierwszy etap naszej działalności w sektorze utilityCzeka nas również wyzwanie dotyczące wielkich magazynów energii i mam nadzieję, że w przyszłości także farm wiatrowych na lądzie.

Przypomnijmy, że obecnie Columbus Energy S.A. dysponuje portfelem 5 257 MW projektów farmowych, z czego 337 MW posiada warunki przyłączenia do sieci elektroenergetycznej, a 40 MW jest w trakcie budowy (dane pochodzą z raportu za pierwszy kwartał 2022 r). 

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+