Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Andrzej Wychowaniec, Incuvo: Naszą ambicją jest stanie się jednym z czołowych producentów gier VR na rynku globalnym

Udostępnij

IVO (INCUVO) – katowicki deweloper specjalizujący się w produkcji gier VR i będący częścią PCF Group S.A. (PCF (PCFGROUP)) – podał w opublikowanym 12 sierpnia raporcie okresowym za II kwartał 2022 roku, że ich najnowsza produkcja, Green Hell VR, osiągnęła w okresie od 7 kwietnia do 30 czerwca 2022 roku sprzedaż netto (z uwzględnieniem zwrotów i reklamacji typu chargeback) na poziomie 117 140 kopii. Liczba ta uwzględnia łącznie ilość sprzedanych egzemplarzy na obu platformach, na których gra debiutowała w II kwartale – czyli Oculus Quest II oraz PC VR (Steam).

Wyniki Green Hell VR, które w okresie premierowym wspięło się na wysokie miejsca list bestsellerów (tytuł znalazł się na 2 miejscu najlepiej sprzedających się gier na Oculus Store w kilka dni od premiery oraz na 12 miejscu Steam Global Top Sellers w dniu premiery), przełożyły się także na kontynuację trendu wzrostowego w wynikach finansowych Incuvo S.A. W maju bieżącego roku dynamiczny rozwój Spółki doceniono także w rankingu polskich producentów gier magazynu Forbes, w którym Incuvo znalazło się na 38 miejscu.

W dniu 12 sierpnia Spółka opublikowała wyniki za II kwartał 2022 roku. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Kapitałowej Incuvo S.A. wyniosły ponad 14,6 milionów PLN (wzrost o 667% w stosunku do pierwszego kwartału 2022 roku), a skonsolidowane EBITDA wzrosła o 1160% do poziomu ponad 5,3 milionów PLN. Zysk netto Grupy Kapitałowej Incuvo S.A. wyniósł ponad 4,6 milionów PLN (wzrost o 1625% w stosunku do poprzedniego kwartału).

„Biorąc pod uwagę ciepłe przyjęcie Green Hell VR i wyniki finansowe w drugim kwartale roku, czujemy się pewnie stwierdzając, że obrana przez nas strategia rozwoju przynosi pozytywne efekty. Stawiając na specjalizację w zakresie technologii VR i używając naszych szerokich kompetencji oraz ciągle poszerzającego się know-how, zyskaliśmy mocną pozycję na rynku, adaptując znakomite tytuły do potrzeb entuzjastów VR” – podsumował Andrzej Wychowaniec, CEO Incuvo S.A. – „Naszą ambicją jest stanie się jednym z czołowych producentów gier VR na rynku globalnym. Widzimy, że z każdym projektem nasze studio realizuje ten plan i rozwija się. Wierzymy, że nasze kolejne kroki przyniosą nam jeszcze większe zainteresowanie ze strony graczy VR i nie raz zaskoczymy odbiorców naszymi propozycjami”.

Obecnie w planach produkcyjnych Incuvo S.A. znajdują się dwa szeroko zakrojone projekty: Green Hell VR w wersji dla nowej technologii VR PlayStation (NGVR/PSVR2) oraz adaptacja VR jednego z IP z portfolio PCF Group S.A. Spółka zapewnia także ciągłe wsparcie dla obecnych już na rynku wersji Green Hell VR – są one regularnie aktualizowane; 29 lipca 2022 roku gra zadebiutowała także na platformie Oculus Rift. Spółka pracuje także nad projektem współfinansowanym ze środków unijnych, „Człowiek w rzeczywistości wirtualnej – opracowanie technologii wspierającej przekształcenia i dostosowania nowych i istniejących gier do możliwości wirtualnej rzeczywistości”, na który otrzymała już ponad 1 milion PLN dofinansowania przyznanego przez NCBiR. Drugi etap projektu, zakończony na początku bieżącego roku, zrealizowano i rozliczono zgodnie z przyjętym harmonogramem.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+