Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Play2Chill w I pół' 22 r. zwiększa przychody ze sprzedaży o ponad 56 procent

Tomasz Róziecki, prezes zarządu Play2Chill / Play2Chill
Tomasz Róziecki, prezes zarządu Play2Chill • Play2Chill
Udostępnij

Ponad 607 tys. zł przychodów netto ze sprzedaży wypracował w pierwszym półroczu br. notowany na NewConnect producent i wydawca gier z segmentu Indie Premium na PC, konsole i urządzenia mobilne – Play2Chill. W porównaniu r/r oznacza to wzrost o ponad 56 procent. Po zwrocie kosztów produkcji gry Motorcycle Mechanic Simulator 2021, deweloper zapowiedział wersje konsolowe oraz nowe DLC, które pojawią się jeszcze w tym roku.

- Za nami kolejny bardzo pracowity kwartał, w którym głównie skupiliśmy się na przygotowaniu pierwszych grywalnych wersji naszych nadchodzących tytułów, a także na pracach przy płatnych dodatkach do MMS21. Ponadto sprzedaż naszej flagowej gry utrzymuje się na relatywnie równym poziomie, podobnie jak liczba zapisów na wishlistę oraz nowe aktywacje

- mówi Tomasz Róziecki, prezes zarządu Play2Chill.

- Cały czas dążymy do aktywizacji i wy­generowania jeszcze większych zysków z naszego pierwszego projektu poprzez tworzenie bundli z nowymi, nadcho­dzącymi dodatkami. Przed nami jeszcze premiery wersji konsolowych Motorcycle Mechanic Simulator 2021, których przygotowanie cały czas trwa - dodaje prezes Play2Chill.

W drugim kwartale 2022 roku Play2Chill SA wypracowała blisko 400 tys. zł przychodów netto ze sprzedaży, gdzie w analogicznym okresie w ub.r. spółka odnotowała przychody ze sprzedaży netto na poziomie 240 tys. zł, co oznacza wzrost o ponad 66 proc. w porównaniu r/r. Narastająco od początku 2022 roku przychody netto ze sprzedaży wyniosły prawie 607 tys. zł, gdzie w porównaniu z pierwszą połową ub. r. było to o ponad 56 proc. mniej. W analizowanym kwartale spółka odnotowała stratę netto w wysokości 88 tys. zł. Stan gotówki na koncie warszawskiego dewelopera na koniec czerwca br. wynosił prawie 2,1 mln zł., co w porównaniu r/r oznacza wzrost aż o 835 procent.

W czerwcu br. #Play2Chill poinformowała o tym, że Motorcycle Mechanic Simulator 2021 zwrócił wszystkie poniesione koszty i aktualnie sprzedaż gry generuje zyski dla spółki. Aktualnie wishlista outstanding tytułu wynosi ponad 127 tys. zapisów, a baza graczy to już prawie 285 tys. osób. Wszystkie recenzje wystawione przez graczy na platformie Steam są w 77 procentach pozytywne. Jeszcze w tym roku MMS 2021 zadebiutuje na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Za porty odpowiada Ultimate Games.

Nadchodzące projekty Play2Chill, Aztecs The Last Sun, Rally Mechanic Simulator oraz Far North Survival (produkowaną przez FrogVille Games, spółkę zależną Play2Chill), znajdują się na podobnym etapie produkcji. Warszawskie studio posiada już w pełni grywalne dema technologiczne, które są materiałem wyjściowym do rozmów z wydawcami. Premiery pełnych wersji wspomnianych tytułów planowane są w 2023 roku.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+