Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

BM mBanku pozostaje w defensywie

Udostępnij

Nowa rekomendacja dla ING BSK, rozszerzenie listy preferowanych spółek i zmiany wśród tych odradzanych. Defensywa w wykonaniu zespołu BM mBanku nie ogranicza się do biernej obserwacji rynków i ruchów banków centralnych.

 

Ogólne nastawienie analityków BM mBanku nie uległo jednak zmianie i podobnie jak w minionych miesiącach zakłada ostrożność względem spółek cyklicznych, na czele z bankami i przemysłem oraz preferowanie takich branż jak defensywny konsument, gaming, paliwa oraz TMT. Odzwierciedleniem tej strategii jest lisa kluczowych pomysłów inwestycyjnych maklerów na najbliższy miesiąc.

Względem sierpnia „pozytywne szeregi” zasiliły BHW (HANDLOWY), PZU, HUG (HUUUGE), STH (STSHOLDING). Szczególnie dwie pierwsze z wymienionych spółek wydają się interesującymi wyborami, zważywszy na ostrożność analityków wobec banków i dołączenie ALR (ALIOR) oraz MIL (MILLENNIUM) do listy potencjalnych spadkowiczów. Sekretem w tym przypadku jest jednak nie branża, a dywidendowy charakter obu spółek.

„Uważamy, że wrzesień nie przyniesie wytchnienia dla sektora bankowego i finansowego w Europie wschodzącej (…) preferowanymi spółkami we wrześniu będą spółki defensywne z wysokim DE takie jak Bank Handlowy czy PZU” – wyjaśniają

Specjaliści zwracają także uwagę na deklaracja CFO PZU, który podczas konferencji wynikowej wskazał, że spółka nadal posiada 1,3 mld zł niewypłaconego zysku za 2021 r. oraz dywidendę z PEO (PEKAO) do zaksięgowania. Szacują, że przy niezmienionej polityczce KNF, może się to przełożyć na ok. 2,05 zł dywidendy na akcję, co biorąc pod uwagę aktualny poziom kursu ubezpieczyciela, da DY na poziomie 7,4%.

Z kolei wybór STS Holding wcale nie jest związany z zaplanowaną na połowę września publikacją wyników. Wręcz przeciwnie, analitycy przewidują, że będą one rozczarowujące, a zysk operacyjny spółki spadnie o ponad 30% r/r. Co w ich ocenie prezentuje się znacznie lepiej, to perspektywa na druga połowę roku, w szczególności ostatni kwartał z Mistrzostwami Świata w Katarze.

Za inwestycją ma przemawiać także pozytywne zachowanie zagranicznych odpowiedników spółki, nie odczuwających zanadto spadku zainteresowania graczy z związku z wysoką inflacją.

„STS Holding ze swoją mocno pozycją gotówkową, lekkim bilansem, zdolnością do generowania przepływów finansowych, eskpozycją na rosnący rynek bukmacherski wydaje się być bardzo dobrym wyborem na obecną sytuację gospodarczą” – dodają

Na koniec jedyna zmiana rekomendacji we wrześniowym przeglądzie miesięcznym, czyli podniesienie zalecenia dla ING (INGBSK) z trzymaj do kupuj. Korekta ma jednak jedynie techniczny charakter i jest związana z ostatnimi spadkami notowań akcji banku (-23% w sierpniu); analitycy nie zmienili bowiem ceny docelowej, która w dalszym ciągu została utrzymana na poziomie 182,39 zł. W tym momencie potencjalny zakres wzrostów wynosi więc ponad 17%.  

 

Pełna lista kluczowych pomysłów inwestycyjnych opublikowana w Przeglądzie Miesięcznym BM mBanku z 2 września 2022 r.:

pozytywne  negatywne
spółka  zmiana spółka  zmiana
11B (11BIT) ALR (ALIOR)
ALE (ALLEGRO) CCC
ANR (ANSWEAR) CEZ
CMR (COMARCH) GPW
DNP (DINOPL) LPP
ENA (ENEA) MIL (MILLENNIUM)
EUR (EUROCASH) PGE
BHW (HANDLOWY) TPE (TAURONPE)
HUG (HUUUGE) TEN (TSGAMES)
MOL    
OPL (ORANGEPL)    
PGN (PGNIG)    
PKN (PKNORLEN)    
PZU    
SPL (SANPL)    
STH (STSHOLDING)    
WPL (WIRTUALNA)    

Powyższy tekst jest skrótem z raportu „Przegląd miesięczny: wrzesień 2022" po raz pierwszy opublikowanego 02.09.2022 r. o godzinie 08:30. Skrócona wersja raportu, zawierająca inne informacje wymagane przez Rozporządzenie Delegowane Komisji (UE) 2016/958 z dnia 9 marca 2016 r znajduje się w załączonym pliku.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+