Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Najnowsza gra Draw Distance nie posprzątała na premierę

Udostępnij

Na rynek trafiła gra Serial Cleaners, stworzona przez DDI (DDISTANCE) we współpracy z włoskim wydawcą 505 Games. Kontynuacja tytułu z 2017 r. jest dostępna na PC oraz konsolach (jedynie wersja na Nintendo Switch na terenie Europy ukaże się 6 października).

Mimo prezentacji tytułu na targach Gamescom w Kolonii w sierpniu oraz obecności podczas Tokyo Game Show w ubiegłym tygodniu, gra nie cieszy się zbytnią popularnością w pierwszych godzinach po premierze. Według danych prezentowanych przez SteamDB aktualnie w Serial Celaners gra jednocześnie ok. 70 osób, a w szczytowym momencie było to niecałe 130. Nie są to liczby zapewniające miejsce wśród bestsellerów tej platformy.

"Biznesowo, liczymy na zwrot kosztów produkcji w najbliższych miesiącach. Nie zamierzamy jednak na tym poprzestawać. Tytuł będziemy wspierać po premierze. ” - zaznaczył prezes spółki Michał Mielcarek.

Pierwsza część serii największą popularnością cieszyła się dopiero po ok. dwóch latach od premiery, wspierana różnego typu promocjami. Kontynuacja niespecjalnie przypadła jednak do gustu także recenzentom. Na ten moment popularne agregatory ocen znajdują się na poziomach ok. 65 punktów na 100. W przypadku części pierwszej było to średnio ponad 70.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+