Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

MINUTOR Energia podpisuje pierwszą umowę z Tauronem

Udostępnij

MINUTOR Energia, notowana na New Connect spółka, która specjalizuje się w sprzedaży fotowoltaiki i produkcji magazynów energii, zawarł z TAURON Nowe Technologie S.A. z siedzibą we Wrocławiu umowę na zaprojektowanie i montaż instalacji fotowoltaicznej na rzecz klienta TAURON Nowe Technologie S.A. Realizacja instalacji ma nastąpić w terminie 45 dni od daty zawarcia niniejszej umowy.

- Jestem niezwykle zadowolony z podpisania obecnej umowy. Jest to nasz pierwszy podpisany projekt z TAURON Nowe Technologie, ale na pewno nie ostatni. Obecny kontrakt jest zaplanowany na kilka etapów, a w kolejce są jeszcze inne postępowania na etapie negocjacji, koncepcji czy to ofertowania, w których wspólnie bierzemy udział. Rynek B2B zwłaszcza dużych instalacji charakteryzuje się zdecydowanie dłuższą ścieżką sprzedażową niż rynek B2C. Niemniej jednak, idziemy w dobrym kierunku. – powiedział Zbisław Lasek, prezes Grupy MTE (MTENERGIA).

Podpisana umowa jest następstwem zawartej 19 maja 2022 r. z TAURON Nowe Technologie S.A. umowy o współpracy w zakresie zlecania robót dotyczących budowy instalacji fotowoltaicznych. Zapowiedź rozpoczęcia współpracy pojawiła się już na tegorocznym Europejskim Kongresie Gospodarczym, którą ogłosił wtedy Piotr Apollo, prezes TAURON Nowe Technologie S.A.

- Spółka Minutor jest naszym certyfikowanym instalatorem fotowoltaiki, więc zdążyliśmy się już poznać podczas realizacji kilku projektów. Dlatego mamy pewność, że kolejne wspólne zadanie będzie obsłużone bezproblemowo. To dla nas szczególnie ważne żeby klient, który wykłada na inwestycję niemałe pieniądze, nie musiał martwić się o przebieg procesu inwestycyjnego. Nasz certyfikowany partner posiada prężny, doświadczony i merytoryczny dział koncepcyjno-projektowy przygotowujący dla nas oferty, które później kierujemy do naszych największych klientów. – dodał Piotr Apollo, prezes TAURON Nowe Technologie S.A.

– Sezon wakacyjny się skończył i od początku września dostrzegamy wzmożoną aktywność wśród potencjalnych klientów, dlatego niebawem będziemy zapewne świadkami kolejnych podpisanych umów na projekty wielkoskalowe z naszym partnerem - zakończył Piotr Apollo.

MINUTOR Energia prowadzi obecnie emisję akcji serii D o wartości do 3 mln zł, której celem jest m.in. podwyższenie kapitału zakładowego w spółce-córce, odpowiadającej za produkcję magazynów energii.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+