Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Heineken ogłosił wezwanie na akcje Grupy Żywiec

Udostępnij

Heineken International B.V., główny akcjonariusz ZWC (ZYWIEC) ogłosił wezwanie na 682 823 akcji spółki. Cena jaką wzywający proponuje za akcję to 486,12 zł.

"Wzywający zamierza nabyć akcje jako długoterminową strategiczną inwestycję finansową. Wzywający zamierza nabyć wszystkie akcje dopuszczone do obrotu i notowane na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW (...). Po przeprowadzeniu wezwania wzywający zamierza przeprowadzić przymusowy wykup pozostałych akcji spółki i wycofać wszystkie akcje spółki z rynku regulowanego prowadzonego przez GPW. Wykluczenie akcji spółki z obrotu na GPW będzie uzależnione od uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego" - napisano w wezwaniu

Zapisy w ramach wezwania rozpoczną się 16 listopada i potrwają do 15 grudnia. Wezwanie zostanie podzielone na fazę zapisów trwającą do między 16 i 18 listopada oraz fazę przypadającą na okres od 19 listopada do 15 grudnia. Akcje objęte zapisami złożonymi w pierwszej fazie zostaną rozliczone 23 listopada 2022 r., natomiast w przypadku drugiej będzie to 21 rudnia 2022 r.

Grupa Żywiec to aktualnie najdłużej notowana spółka na warszawskiej giełdzie. Debiutowała we wrześniu 1991 r.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus