Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Chcesz zainwestować w swoją działalność? Wybierz kredyt firmowy!

materiał partnera

Udostępnij

Niezależnie od wielkości firmy i jej przeznaczenia, inwestycje są niezbędne, aby mogła się ona rozwijać. Nie jest to trudne jeśli zachowujemy stabilność finansową i wszystko idzie zgodnie z planem.

Jednak czasami mogą pojawić się niespodziewane wydatki, biznesowe trudności lub silna potrzeba zastrzyku gotówki dla naszej działalności. Wówczas warto rozważyć wzięcie kredytu firmowego https://splatakredytow.pl/ przy jednoczesnym zaplanowaniu jego celu i spłaty.

Kredyt firmowy - co warto wiedzieć?

Specyfika kredytów dla firm nieco różni się od kredytów konsumenckich. Kwota, na którą możemy w tym przypadku zaciągnąć kredyt, jest wyższa niż w przypadku pożyczek indywidualnych. Niesie to jednak za sobą szereg wymogów i zobowiązań. Warunki, które musi spełnić potencjalny kredytobiorca, będą zależeć m.in. od historii i zdolności kredytowej firmy, jej płynności finansowej, a także wielkości i branży przedsiębiorstwa.

Zaciągnięcie tradycyjnego kredytu firmowego może okazać się niemożliwe, jeśli istnieje ona na rynku krócej niż rok (a w przypadku niektórych wierzycieli - krócej niż 24 miesiące) lub jeśli przedsiębiorstwo zostało wpisane na listę dłużników. Warto przy tym zaznaczyć, że część instytucji finansowych ma w swojej ofercie kredyty firmowe na start. Dotyczą one mniejszych kwot, ale będą cennym zastrzykiem gotówki dla wkraczających na rynek przedsiębiorców.

Rodzaje kredytów firmowych

Ponadto, istnieje kilka rodzajów kredytu, które może zaciągnąć właściciel firmy. Do wyboru mamy:

  • kredyt konsolidacyjny
  • kredyt obrotowy
  • kredyt w rachunku bieżącym
  • kredyt inwestycyjny.

Kredyt konsolidacyjny dla firm działa na zasadach zbliżonych do kredytu konsolidacyjnego dla klientów indywidualnych. Polega na połączeniu kilku zobowiązań finansowych w jedno.

Kredyt obrotowy zaciągnie przedsiębiorca, który potrzebuje pieniędzy na wypłatę wynagrodzeń lub opłacenie zamawianych towarów i podatków. Kredyt w rachunku bieżącym zaciąga się z możliwością jego przedłużenia, co stanowi zabezpieczenie stabilności finansowej biznesu.

Często wybieranym kredytem firmowym jest kredyt inwestycyjny. Podczas spisywania umowy z wierzycielem, przedsiębiorca określa cel, na który chciałby przeznaczyć uzyskane środki. Nie może on ulec zmianie, za to sam kredyt charakteryzuje się długim okresem spłaty.

Nie jesteś pewien, który kredyt firmowy będzie dla ciebie najlepszym rozwiązaniem? Aby przeanalizować sytuację swojej firmy, skontaktuj się z doradcą kredytowym, np. profesjonalistą z firmy Spłata Kredytów. Jej udokumentowane sukcesy w dziedzinie uzyskiwania nawet trudnych kredytów mogą zachęcić cię do inwestowania i skorzystania z pomocy w przedsięwzięciach.

Dlaczego warto skorzystać z pośrednictwa kredytowego?

Z pewnością masz na celu dobro swojej firmy, skoro decydujesz się inwestować w jej działalność. Dlatego podejmując kroki takie jak zaciągnięcie kredytu firmowego, warto skorzystać z porady profesjonalistów. Skontaktuj się z zaufanym pośrednictwem kredytowym, takim jak Spłata Kredytów, aby uzyskać najlepszą ofertę dla twojego przedsiębiorstwa i uniknąć problemu ze spłatą zobowiązania.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+