Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

DM BPS: Rainbow Tours wraca powyżej poziomów sprzed pandemii

Udostępnij

Podane przez Spółkę przychody za październik wyniosły 118,2 mln zł, co oznacza są lepsze niż w zeszłym roku o 52,9 proc. oraz wyższe niż w roku przedpandemicznym (2019 r.) o 65,3 proc.

Od strony przychodowej RBW (RAINBOW) wygląda solidnie, co więcej rozpoczyna się sezon sprzedaży wycieczek egzotycznych, które tradycyjnie generują wyższą marżę. Natomiast wyzwaniem pozostaje generowanie dodatniego wyniku finansowego netto. Rainbow Tours od trzech kwartałów osiąga stratę netto, aczkolwiek jej wielkość systematycznie maleje. Na rentowność Spółki istotny wpływ mają koszty paliwa lotniczego, które są zależne od cen ropy naftowej. Ropa od początku listopada tanieje (łącznie o ok. 18 proc.). Perspektywa słabszego popytu w Chinach, ustalenie pułapu cenowego na ropę z Rosji oraz ewentualne zwiększenie wydobycia przez państwa OPEC sugerują potencjał do dalszych spadków, co od strony kosztowej powinno pozytywnie wpływać na rentowność Rainbow Tours.

Na koniec sesji w piątek akcje Rainbow Tours kosztowały 19,3 zł, znajdując się 28,5 proc. poniżej tegorocznych szczytów odnotowanych w lutym (od początku roku Spółka straciła 19,6 proc. wartości.).

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus