Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

iFIT inwestuje w Immersion

Piotr Baczyński, CEO Immersion
Piotr Baczyński, CEO Immersion
Udostępnij

Globalny lider w dziedzinie sprzętu fitness i treningów online – amerykańska spółka iFIT Inc. – został jednym z udziałowców IMG (IMMGAMES). Poprzez inwestycję wynoszącą ponad milion dolarów, wieloletni klient warszawskiej spółki wszedł w posiadanie ok. 5% udziałów. Fundusze posłużą Immersion do dalszego rozwoju własnych produktów oraz autorskich technologii.

Inwestycja jest rezultatem kilkuletniej współpracy pomiędzy firmami. Polska spółka kooperowała z amerykańskim gigantem przy m.in. opracowaniu software’u do roweru NordicTrack VR Bike - przełomowym połączeniu rowerka fitness i gogli VR, a więc technologii, dzięki której użytkownik przekuwa wysiłek fizyczny w konkretne postępy w świecie wirtualnym. Partnerem projektu została firma HTC Vive, a całość zaprezentowano na prestiżowych targach CES 2019. Immersion zrealizowało również dla iFIT szereg kluczowych projektów technologicznych, takich jak m.in. integracja inteligentnych ciężarków iSelect z technologią Amazon Alexa, gry łączące urządzenia do ćwiczeń z wirtualną rzeczywistością oraz technologie integrujące silniki gier video z płaskoekranowymi urządzeniami fitness. Łączna wartość współpracy wyniosła kilka milionów dolarów.

Fitness to obszar, w którym VR i AR wnosi bardzo wiele praktycznych i pożytecznych innowacji, zamieniając na pozór nudne ćwiczenia w interaktywne przygody. Efektem jest nowy rodzaj rozrywki, czyli gry, dzięki którym stajemy się zdrowsi. Inwestycja iFIT, największego w USA producenta sprzętu fitness i właściciela liczącej kilka milionów użytkowników platformy, wnosi zasoby oraz know-how, które pomogą nam budować rozwiązania z obszaru interaktywnego fitnessu – zapowiada Piotr Baczyński, założyciel i CEO Immersion.

Immersion to doświadczone europejskie studio XR oraz czołowa spółka technologiczna z obszaru wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, którego misją jest rozwiązywanie rzeczywistych problemów poprzez wykorzystanie technologii gier wideo. Założona w 2014 roku przez Piotra Baczyńskiego firma opracowała ponad sto złożonych projektów i produktów, współpracując z największymi firmami i instytucjami na świecie: Meta, Google, HBO, McDonald’s, Coca-Cola, Toyota i wieloma innymi.

W strategiczną inwestycję zaangażowana jest również spółka zależna Immersion – Immersion Games, studio gier skoncentrowane na technologii VR, które powstało pod koniec 2020 roku. Immersion Games pracuje obecnie nad grą Divine Duel, która wykorzystuje elementy fitness jako jeden z fundamentów rozgrywki, motywując graczy do większego ruchu i promując koncepcję łączenia ćwiczeń fizycznych z interaktywną rozrywką.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus