Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Olymp zadebiutuje na NewConnect 24 stycznia

Udostępnij

Giełda Papierów Wartościowych wyznaczyła pierwszy dzień notowań akcji OLYMP. Dostawca kompleksowych rozwiązań dla branży fitness, specjalizujący się w produkcji sprzętu treningowego zadebiutuje na NewConnect 24 stycznia. Spółka, dzięki strategicznym kontraktom podpisanym w 2022 roku zalicza miniony rok do bardzo udanych i zapowiada dalszy rozwój zarówno w Polsce jak i na rynkach zagranicznych.

- Przed nami bardzo ważny moment w historii spółki OLYMP. Debiut na NewConnect planowaliśmy już od dawna, więc jesteśmy do niego przygotowani. Uważamy też, że jest to idealny moment na ten krok ze względu na dobrą kondycję spółki, ale też ogólną sytuację na rynku fitness, który odradza się po okresie pandemii – komentuje Sylwia Czepiżak, Prezes Zarządu OLYMP S.A.

W 2022 roku OLYMP zawarł umowę strategiczną z Benefit Systems S.A., na kompleksowe wyposażanie klubów fitness tej sieci. Spółka zrealizowała już 2 pilotażowe projekty.  Zamówienie dla jednego klubu to przychód rzędu 600-800 tys. zł. W minionym roku spółka poszerzyła również ofertę produktową. Dzięki umowie z Core Health&Fitness, OLYMP został dystrybutorem sprzętu tej firmy w Polsce.

W minionym roku OLYMP dokonał zakupu zakładu produkcyjnego wraz z parkiem maszynowym i wykwalifikowanymi pracownikami od dotychczasowego partnera biznesowego, który odpowiada za 100 proc. produkcji. Wartość umowy sprzedaży to 1,3 mln zł.

- 2022 rok zaliczamy do bardzo udanych pod względem działań operacyjnych i z optymizmem wchodzimy w nowy 2023 rok. W najbliższych miesiącach zamierzamy skupić się na dalszej optymalizacji kosztów po przejęciu zakładu produkcyjnego, planujemy też zwiększać sprzedaż i wchodzić na nowe rynki. Będziemy również pracować nad pozyskaniem nowych partnerów strategicznych oraz realizacji kolejnych kontraktów dla dotychczasowych, tj. Benefit Systems, Medicover – dodaje Hubert Sommery, główny akcjonariusz, pełnomocnik zarządu OLYMP

OLYMP zamierza umocnić sprzedaż na rynkach zagranicznych. Kluczowym rynkiem ekspansji będzie rynek niemiecki. Szeroką ekspansję na nim umożliwi uzyskanie certyfikatu bezpieczeństwa TÜV (spodziewane zakończenie procesu badania finalizacja w H2 2023) dla linii Olymp New Generation.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus