Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

DRAGO entertainment szykuje się do wejścia na główny parkiet GPW

Joanna Tynor, prezes DRAGO entertainment
Joanna Tynor, prezes DRAGO entertainment
Udostępnij

DGE (DRAGOENT) rozpoczęło oficjalny proces przeniesienia akcji spółki z rynku NewConnect na Główny Rynek GPW w Warszawie. Do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) wpłynął właśnie Prospekt krakowskiej spółki. Procesowi przejścia nie będzie towarzyszyła emisja nowych akcji. Dołączenie do grona podmiotów notowanych na głównym parkiecie to jeden z kamieni milowych w strategii DRAGO entertainment.

Do obrotu mają trafić wszystkie akcje DRAGO entertainment S.A., tj. 1.085.655 akcji zwykłych na okaziciela.

- Po kilku miesiącach przygotowań zbliżamy się do przejścia na Główny Rynek Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Termin debiutu oczywiście zależy od  Komisji Nadzoru Finansowego. Dołożymy oczywiście wszelkich starań, aby sprawnie przejść postępowanie przed organem nadzoru. Jesteśmy w pełni gotowi do zdobycia kolejnego poziomu skalowania naszej działalności, a obecność na głównym parkiecie z pewnością zwiększy ekspozycję naszej firmy i poszerzy grono nowych akcjonariuszy, w tym inwestorów instytucjonalnych i zagranicznych. – mówi Joanna Tynor, Prezes Zarządu DRAGO entertainment.

Polski deweloper zadebiutował na rynku NewConnect 28 kwietnia 2021 roku, a przejście na główny parkiet GPW w Warszawie to jedno z założeń w strategii spółki na lata 2021 – 2023. Środki na rozwój Studia pochodzą z dwóch ofert publicznych akcji.

- Posiadamy stabilną sytuację finansową oraz środki finansowe wystarczające na realizację obecnie tworzonych projektów, dlatego procesowi wejścia na rynek regulowany nie będzie towarzyszyła emisja nowych akcji. – dodaje Joanna Tynor.

Najbardziej dochodowym tytułem studia jest gra Gas Station Simulator. Globalna premiera produkcji w sklepie Steam odbyła się 15 września 2021 r. Budżet produkcyjny zwrócił się jej twórcom w zaledwie 1,5 godziny od premiery. W pierwszej dobie od rozpoczęcia sprzedaży, projekt uplasował się na 1. pozycji na Global Top Sellers oraz na 1. miejscu w zestawieniu New and Trending i Top Sellers. Tytuł trafił już do ponad 1 mln graczy na całym świecie – w wersji  na PC, PlayStation, Xbox One oraz Nintendo Switch.

- Pracujemy nad kilkoma tytułami, przy jednoczesnym rozwoju naszego flagowego produktu, jakim jest Gas Station Simulator. Skupiamy się na monetyzacji gry i maksymalizacji zysków. Niedawno gra otrzymała wersje na macOS oraz nowy update, który zawierał m.in. świąteczne akcenty, co pozytywnie wpłynęło na aktywność graczy – komentuje Lucjan Mikociak, vice CEO w DRAGO entertainment.

Team DRAGO entertainment pracuje na kilkoma odrębnymi tytułami z uniwersum Gas Station Simulator. Mowa o grze Road Diner Simulator, której fabuła rozegra się po drugiej stronie Route 66, naprzeciwko stacji benzynowej. Nowością będzie powiązanie obu gier lokalizacją oraz wprowadzenie do rozgrywki wspólnych elementów z Gas Station Simulator i Road Diner. Kolejną produkcją z serii, która zostanie osadzona w tym uniwersum będzie Motel Simulator. Twórcy zapowiadają, że także w tym świecie znajdą się elementy wspólne z Gas Station Simulator i Road Diner.

Zespół DRAGO entertainment to także autorzy takich gier jak: Food Truck Simulator oraz Winter Survival. Pierwszy zadebiutował na Steam 14 września 2022 r. Projekt docelowo trafi także na urządzenia PlayStation, Xbox oraz Nintendo Switch. Za wykonanie i wydanie gry w wersjach konsolowych odpowiadać będzie Ultimate Games S.A. Drugi projekt, w postaci Winter Survival, obecnie jest w fazie zaawansowanej produkcji. Twórcy gry chcą by na rynek przed premierą jej pełnej wersji, w ręce graczy najpierw trafił darmowy prolog, a następnie wersja Early Access. Wspomniany prolog zostanie udostępniony już 6 lutego br., podczas rozpoczęcia Festiwalu Steam Next Fest.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus