Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Akcje Olymp zadebiutowały na NewConnect

Sylwia Czepiżak, prezes zarządu OLYMP
Sylwia Czepiżak, prezes zarządu OLYMP
Udostępnij

Dostawca kompleksowych rozwiązań dla branży fitness, specjalizujący się w produkcji sprzętu treningowego OLY (OLYMP) zadebiutował dziś na NewConnect. Jest to pierwszy debiut na tym rynku w 2023 roku. Dołączenie do grona spółek notowanych na warszawskiej giełdzie oraz zawarte w minionym roku strategiczne kontrakty pozwolą OLYMP na dalsze skalowanie biznesu.

- Debiut na NewConnect planowaliśmy już od dawna i uważamy, że odbywa się on w idealnym momencie – zarówno ze względu na bardzo dobrą kondycję naszej spółki jak i na fakt, że rynek fitness odradza się po okresie pandemii. Z optymizmem patrzymy więc w przyszłość i spodziewamy się, że 2023 rok będzie czasem dalszego rozwoju OLYMP zarówno w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych – komentuje Sylwia Czepiżak, Prezes Zarządu OLYMP S.A.

Marka OLYMP jest obecna na rynku od 50 lat. Spółka koncentruje się na produkcji oraz dystrybucji sprzętu fitness i kładzie duży nacisk na tworzenie produktów odpowiadających precyzyjnie określonym grupom klientów. W ofercie posiada dwie linie produktów własnych: OLYMP Classic i OLYMP New Generation, oraz dystrybuowany sprzęt treningowy od najlepszych światowych marek. W ostatnim czasie dynamicznie się rozwijała, poszerzając partnerstwa biznesowe. 

- OLYMP to nie tylko dostawca i dystrybutor sprzętu. Naszą przewagą konkurencyjną jest kompleksowy łańcuch wartości dla rynku fitness – od produkcji, przez sprzedaż i montaż, aż po serwis i regenerację sprzętu fitness. To pozwala nam na dywersyfikowanie grup odbiorców. Choć kluczowym klientem są dla nas operatorzy klubów fitness, duży potencjał upatrujemy również we współpracy z m.in. ośrodkami rehabilitacyjnymi, spa, a także z organami administracji państwowej – w tym z wojskiem i policją – dodaje Sylwia Czepiżak.

W najbliższych miesiącach OLYMP planuje pozyskanie nowych partnerów strategicznych oraz realizacji kolejnych kontraktów dla dotychczasowych, tj. Benefit Systems, Medicover. Spółka zamierza również umacniać sprzedaż na rynkach zagranicznych. Szeroką ekspansję na nim umożliwi uzyskanie certyfikatu bezpieczeństwa TÜV (spodziewane zakończenie procesu badania finalizacja w H2 2023) dla linii Olymp New Generation.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+
Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+