Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Zarząd SDS Optic ustalił cenę emisyjną akcji serii F na 13 zł

Udostępnij

25 stycznia 2023 Zarząd SDS (SDSOPTIC), notowanej na NewConnect spółki rozwijającej autorską platformę technologiczną inPROBE® do diagnostyki medycznej chorób nowotworowych i zakaźnych w czasie rzeczywistym, a także monitorowania stanu zdrowia, ustalił cenę emisyjną akcji serii F na 13 PLN. Przy założeniu objęcia przez inwestorów wszystkich oferowanych akcji, tj. 450 tys. szt., wartość oferty wyniesie 5,85 mln PLN.

- Za nami intensywny okres, w którym odbyliśmy liczne, wartościowe merytorycznie spotkania z potencjalnymi inwestorami. Z otrzymanej informacji zwrotnej jasno wynika, że rynek docenia perspektywy rozwoju SDS Optic oraz potencjał naszej unikalnej technologii inPROBE® – przełomowego biosensora światłowodowego do diagnostyki m.in. w obszarze onkologii czy w sektorze rozwoju innowacyjnych leków, głównie dzięki dużo większej czułości i skuteczności od obecnie wykorzystywanych rozwiązań. Potencjalni inwestorzy zwracają także uwagę na nasze dotychczasowe osiągnięcia w zakresie skutecznej realizacji kamieni milowych i biznesowych deklaracji oraz otwartą i opartą na konkretnych danych komunikację z rynkiem kapitałowym. – mówi Marcin Staniszewski, CEO SDS Optic S.A.

- Wszyscy mamy świadomość, że otoczenie geopolityczne i makroekonomiczne oraz sytuacja na rynku kapitałowym pozostają wymagające. Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki i mając na uwadze zapewnienie Spółce optymalnej dywersyfikacji źródeł finansowania, w toku budowy księgi popytu Zarząd ustalił cenę emisyjną akcji serii F na poziomie 13 PLN – o 30% wyższym niż cena w naszej poprzedniej rundzie finansowania. Na dzień przed zamknięciem procesu budowania księgi popytu kurs akcji Spółki osiągnął 14,95 zł, zatem poziom dyskonta wyniósł 13%. To poziom typowy dla tego rodzaju transakcji, jednak w odniesieniu do przypadków emisji innych firm z naszej branży w ostatnim roku, stanowi szczególnie satysfakcjonujący wynik. Naszym celem przy tej emisji było także utrzymanie jednocyfrowego rozwodnienia kapitału akcyjnego, który w założeniu objęcia przez inwestorów wszystkich oferowanych akcji wyniesie zaledwie 7,8%. Przed nami formalne kwestie związane z zamknięciem procesu i skutecznym przeprowadzeniem emisji. Równolegle realizujemy kolejne zadania związane z rozwojem i komercjalizacją technologii inPROBE®. Środki pozyskane z emisji akcji serii F będą dla SDS Optic istotnym wsparciem w tym procesie. – mówi Mateusz Sagan, COO SDS Optic S.A.

Od czasu debiutu na NewConnect w marcu 2022 SDS Optic osiągnęła szereg kamieni milowych i poinformowała rynek o realizacji wielu działań związanych z rozwojem technologii inPROBE®. Do kluczowych zdarzeń, o których warto wspomnieć, należą:

  • uruchomienie specjalistycznych pomieszczeń clean room w siedzibie firmy, w Centrum ECOTECHComplex w Lublinie,
  • rozpoczęcie Fazy I badań klinicznych mikrosondy światłowodowej, której celem jest potwierdzenie bezpieczeństwa aplikacji mikrosondy w diagnostyce pacjentów z HER2-dodatnim oraz HER2-ujemym nowotworem piersi,
  • powołanie Rady Naukowej, w której skład weszli wybitni specjaliści o międzynarodowym doświadczeniu,
  • zakończenie etapu inwestycyjnego dotyczącego wdrożenia pilotażowej produkcji optoelektronicznych części biosensorów światłowodowych do zastosowania w mikrosondach inPROBE®,
  • zarejestrowanie spółki zależnej w USA, co stanowi formalny krok w kierunku realizacji kolejnego kamienia milowego, jakim jest otwarcie centrum R&D na tym rynku, - podpisanie umowy na doradztwo w procesie pozyskania partnera strategicznego zainteresowanego komercjalizacją platformy technologicznej inPROBE® z renomowanym podmiotem Clairfield International z siedzibą w Nowym Jorku.

Od debiutu Spółki na rynku ASO NewConnect w marcu 2022 kurs akcji SDS Optic S.A. wzrósł o 50% w stosunku do ceny emisyjnej.

SDS Optic S.A. opracowała innowacyjną i unikalną w skali globalnej światłowodową mikrosondę inPROBE®. Jest to biosensor o wysokim poziome czułości i specyficzności, pozwalający na wykonanie pomiaru stężenia konkretnego biomarkera lub dedykowanego związku w ciele pacjenta (badanie in vivo), bez konieczności pobierania tkanki (biopsji). Podstawowym polem aplikacji, na którego rozwoju i komercjalizacji obecnie Spółka się skupia, jest diagnostyka HER2-dodatniego raka piersi oraz monitoring terapii celowanej tego typu nowotworu. Rozwijana przez SDS Optic S.A. technologia może stanowić uzupełnienie lub alternatywę dla bardziej czasochłonnej i inwazyjnej, tradycyjnej biopsji.

Raporty rynkowe wskazują, że średnioroczna stopa wzrostu globalnego rynku diagnostyki molekularnej HER2 w latach 2019-2025 wyniesie 12%, podnosząc wartość tego rynku do ponad 6,4 mld USD w 2025. W 2019 roku, w obszarze diagnostyki molekularnej HER2 wykonano ponad 7,5 mln testów o wartości ponad 4,1 mld USD.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+
Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+