Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Render Cube pracuje nad przejściem na główny parkiet

Damian Szymański CEO
Damian Szymański CEO
Udostępnij

RND (RENDER) poinformował o zwołaniu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, które odbędzie się 21 lutego 2023 roku. Na zgromadzeniu akcjonariusze Spółki zdecydują o dopuszczeniu i wprowadzeniu akcji Render Cube SA do obrotu na rynku regulowanym.

- Niedawno mieliśmy pierwszą rocznicę debiutu na rynku NewConnect, a już teraz pracujemy nad przejściem na główny parkiet. Prace nad prospektem są już na zaawansowanym etapie, a naszą intencją jest, aby na przełomie pierwszego i drugiego kwartału bieżącego roku złożyć ten dokument do Komisji Nadzoru Finansowego. Render Cube rozwija się niezwykle dynamicznie, więc naturalnym dla nas krokiem było rozpoczęcie prac, aby jeszcze w tym roku zadebiutować na Giełdzie Papierów Wartościowych. Obecność na głównym parkiecie powinna zwiększyć zainteresowanie naszą Spółką oraz poszerzyć grono akcjonariuszy, zarówno indywidualnych, jak i instytucjonalnych – komentuje Damian Szymański, prezes zarządu Render Cube SA.

Flagowym projektem Render Cube jest Medieval Dynasty gra, która we wrześniu 2021 roku osiągnęła status pełnej wersji. Projekt jest dostępny m. in. na Steam, GOG.com oraz Microsoft Store, a także w Xbox Game Pass dla PC. Projekt w czerwcu ubiegłego roku osiągnął próg 1 mln sprzedanych sztuk brutto dołączającym tym samym do największych spółek z branży gamingowej, które osiągnęły tę barierę.

Do obrotu na rynku regulowanym trafią wszystkie akcje Render Cube SA tj. 1.064.800 akcji Spółki. Wraz z przejściem na główny parkiet GPW łódzkie studio nie planuje emisji nowych akcji.

- Uważam, że mamy dobrą sytuację finansową i dodatkowa emisja akcji nie jest w tym momencie konieczna. Na koniec trzeciego kwartału mieliśmy ponad 16 mln zł środków pieniężnych oraz stale notujemy dodatnie wyniki finansowe, co pozwala nam ze spokojem kontynuować prace nad trybem kooperacyjnym Medieval Dynasty - dodaje Damian Szymański, prezes zarządu Render Cube SA.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus