Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Piotr Gutowski, Onde: Nasz portfel zleceń mocno urósł, co daje podstawy do optymizmu, jeśli chodzi o przychody w 2023 r.

Udostępnij

Trzy kontrakty na budowę farm fotowoltaicznych podpisało giełdowe OND (ONDE) ze spółkami celowymi Qair Polska. Ich łączna wartość to 152 mln zł netto.

ONDE będzie odpowiedzialne za wykonanie kompleksowych robót budowlanych (bez dostawy modułów) przy realizacji trzech farm PV na terenie Polski. Potencjał wytwórczy gotowych instalacji wyniesie 122 MW. Instalacje składać się będą z ponad 200 tys. modułów PV, częściowo zamontowanych na systemie Optimum Tracker, optymalizującym koszty i zwiększającym efektywność farmy. Zgodnie z umową prace mają zostać zakończone pod koniec pierwszego kwartału 2024 roku.

Nasz portfel zleceń mocno urósł w ostatnich tygodniach, co daje nam podstawy do optymizmu, jeśli chodzi o przychody w 2023 roku. Warto podkreślić, że nowe kontrakty z Qair to, jak dotąd, jedne z naszych największych realizacji PV. – mówi Piotr Gutowski, wiceprezes ONDE.  - Wraz z instalacjami wiatrowymi łączna moc projektów realizowanych dla tego globalnego inwestora w Polsce przekroczy 200 MW. Cieszy nas, że tak prestiżowi i wymagający partnerzy współpracują z nami regularnie od wielu lat. To dla nas najlepsza rekomendacja na rynku.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus