Nowym rekomendacjom na pewno nie można zarzucić braku optymizmu co do przyszłość analizowanych spółek. Prawie 70% z nich otrzymało zalecenie „kupuj”. Największych, przekraczających +100% obecnej wartości akcji wzrostów, eksperci oczekują od MON (MONNARI). Ich zdaniem do najbardziej zyskownych inwestycji mogą należeć również akcje RBW (RAINBOW), PHN czy AMB (AMBRA).

Chociaż wydana dla zaledwie dwóch spółek, w zestawieniu pojawiła się również rekomendacja „sprzedaj”. Analitycy radzą pozbyć się z portfela akcji OBL (ORZBIALY) oraz NET (NETIA), przy czym jedynie dla drugiej z wymienionych spółek obecna cena rynkowa jest niższa od ustalonej przez DM BZ WBK ceny docelowej.

Zaprzestano także wydawania rekomendacji dla spółek PEK (PEKAES) oraz WOJ (WOJAS).

Aktualizacja może być efektem kompleksowej rewizji wycen. Prawdopodobne wydają się również zmiany w zespołach analitycznych biura maklerskiego. Na to wskazywałaby informacja podana w raporcie dla spółek działających w sektorach paliwowych oraz chemiczny.

„Zmieniamy rekomendacje wydane dla Azoty, Ciech, Synthos, PKN Orlen, Grupy Lotos i PGNiG na „Rewizja rekomendacji” ze względu na przeniesienie obowiązków związanych z rekomendacjami na innych członków zespołu.” – czytamy w materiale Adama Milewicza

Pełna lista rekomendacji DM BZ WBK z 4 listopada 2016