Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Render Cube coraz bliżej głównego parkietu

Udostępnij

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy RND (RENDER) wyraziło zgodę na rozpoczęcie przez spółkę procesu ubiegania się o zmianę rynku notowań. O dopuszczeniu i wprowadzeniu akcji Render Cube do obrotu na rynku regulowanym zdecyduje Giełda Papierów Wartościowych. Przy okazji przenosin na główny parkiet łódzkie studio nie planuje emisji akcji. Obecnie Render Cube prowadzi zaawansowane prace nad prospektem. Złożenie dokumentu planowane jest na przełomie pierwszego oraz drugiego kwartału.

- Zmiana rynku notowań na główny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych to kolejny krok w naszym rozwoju. Już w ubiegłym roku rozpoczęliśmy prace nad prospektem, a obecnie są one na zaawansowanym etapie. Bardzo liczymy, że debiut odbędzie się jeszcze w tym roku. Jesteśmy gotowi, aby dołączyć do grona największych spółek publicznych. To konsekwencja naszego dynamicznego rozwoju, przez co staliśmy się dużą i stabilną spółką. Obecność na głównym parkiecie pozytywnie wpłynie na rozpoznawalność Render Cube. Mamy bardzo ambitne plany na przyszłość. Obecnie skupiamy się na trybie kooperacji do Medieval Dynasty, a następnie rozpoczniemy prace pre-koncepcyjne nad nowym tytułem. - komentuje Damian Szymański, prezes zarządu Render Cube SA.

W ubiegłym tygodniu łódzkie studio zaprezentowało wyniki finansowe za IV kwartał 2022 r. W omawianym okresie spółka osiągnęła 6,9 mln zł przychodów ze sprzedaży, co stanowiło wzrost o 37,5 proc. rdr. EBITDA oraz zysk netto wyniosły odpowiednio 5,7 mln zł (wzrost o 35,3 proc. rdr.) i 4,4 mln zł (wzrost o 66 proc. rdr). Na koniec 2022 roku spółka posiadała ponad 17 mln zł środków pieniężnych.

Sprzedaż flagowego tytułu Render Cube – Medieval Dynasty na wszystkich platformach od daty premiery w trybie Early Access do grudnia ub. roku, wyniosła 1,2 mln sztuk brutto

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus