Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Ailleron oraz Nethone ogłosiły partnerstwo technologiczne

Udostępnij

ALL (AILLERON), software house dostarczający usługi i rozwiązania IT dla branży finansowej, oraz Nethone, globalna firma, która dzięki technologii ML pomaga zapobiegać oszustwom płatniczym w kanałach online, ogłosiły partnerstwo technologiczne. Celem współpracy jest doskonalenie usług cyfrowych dla bankowości detalicznej i rozwój oferty KYC (Know Your Customer). Współpraca z Nethone dodatkowo wzbogaci ofertę Ailleron w zakresie cyberbezpieczeństwa, AML (przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy) i zapobiegania oszustwom finansowym.

Partnerstwo zostaje zawarte w czasie, gdy cyberzagrożenia są nie tylko wszechobecne, ale też coraz bardziej wyrafinowane. Oszuści stale doskonalą narzędzia i techniki potrzebne do popełniania przestępstw i prób obejścia systemów antyfraudowych i AML. Dzięki rozwiązaniom Nethone, Ailleron może stawić czoła tym wyzwaniom, jednocześnie ulepszając doświadczenia klientów dzięki skutecznemu uwierzytelnianiu wszystkich użytkowników bez negatywnego wpływu na ich doświadczenia.

“Nasi klienci instytucjonalni mierzą się z wyzwaniami usprawnienia interakcji z klientami podczas weryfikacji tożsamości (IDV) oraz poprawą ich doświadczeń w zakresie cyfrowej rejestracji i uwierzytelniania. Partnerstwo z Nethone pozwoli nam wdrażać oczekiwane przez nich rozwiązania w tych obszarach. W 2023 roku kontynuujemy adaptację uczenia maszynowego do wsparcia specjalistów ds. bezpieczeństwa, ryzyka, AML, zarządzania oszustwami i zgodności. Normą stają się algorytmy, które mogą analizować setki parametrów kontekstowych i uczyć się na podstawie informacji zwrotnych z istniejących procesów przeciwdziałania nadużyciom” – podkreśla Michał Walerowski, Business Unit Director AI/ML & Data Solutions w Ailleron.

Współpraca między firmami następuje kilka miesięcy po dołączeniu Nethone do Grupy Mangopay, dzięki czemu firma zyskała dostęp do 75 milionów euro inwestycji kapitałowej. Ponadto, od momentu powstania w 2016 roku, Nethone z powodzeniem współpracuje z ponad 100 międzynarodowymi firmami z branży eCommerce, dóbr cyfrowych i finansów.

“Cieszymy się na współpracę z Ailleron i możliwość innowacyjnego wsparcia ich oraz ich klientów w osiąganiu sukcesu komercyjnego. Nasze rozwiązania nie tylko wspomagają działania w zakresie cyberbezpieczeństwa oraz skutecznie wykrywają i zapobiegają oszustwom, ale również pozytywnie wpływają na ogólne doświadczenie użytkowników – coś, do czego obie firmy przywiązują dużą wagę. Takie podejście jest kluczem do sukcesu” – powiedział Hubert Rachwalski, CEO Nethone.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus