Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Live Motion Games podpisała umowę inwestycyjną z funduszem Global Tech Opportunities 20

Udostępnij

Działająca w branży game i notowana na rynku NewConnect spółka LMG (LMGAMES) podpisała umowę inwestycyjną z funduszem Global Tech Opportunities 20, w ramach której może pozyskać nawet 5 mln zł. Pośrednikiem pomiędzy spółką, a inwestorem jest doradca inwestycyjny ABO Securities. Inwestora reprezentował adw. Paweł Frańczak z kancelarii prawnej PFLAW Advocates & Partners, a LMG  Łukasz Łyszczarek z kancelarii Lewczuk Łyszczarek i wspólnicy. Środki zostaną przeznaczone na działalność operacyjną i rozwój firmy, w tym nowych gier. 

Transakcja zakłada emisję obligacji zamiennych na akcje o wartości 5 tys. zł każda. Obligacje będą oferowane w 1 transzy o wartości nominalnej 625 tys. zł, 8 transzach o wartości nominalnej 500 tys. zł oraz 1 transzy o wartości 375 tys. zł. Maksymalna wartość środków, jakie może pozyskać Live Motion Games, wynosi 5 mln zł. Obligacje będą emitowane w sytuacji wystąpienia określonego zapotrzebowania spółki.

- Umowa z funduszem Global Tech Opportunities 20 umożliwi nam dalszy rozwój, w tym finansowanie realizacji gier, nad którymi obecnie pracujemy. Bardzo ważna jest dla nas transzowana forma pozyskanego finansowania. Dzięki temu spółka otrzyma niezbędny kapitał w momencie wystąpienia zapotrzebowania na te środki, co pozwoli efektywnie je wykorzystać. Warto zaznaczyć, że kwota 5 mln zł to wartość maksymalna. Nie musimy jej wykorzystywać w stu procentach - mówi Dorota Osowska, prezes zarządu Live Motion Games S.A.

Strategia działalności spółki zakłada produkcję i wydawanie gier na komputery osobiste sprzedawane za pośrednictwem platformy Steam na rynki globalne. LMG koncentruje się na produkcji symulatorów, gier city-builder oraz z gatunku survival. Aktualnie firma skupia się na realizacji tytułów: Chernobyl Liquidators, Millennials oraz Builders of China, co również będzie możliwe dzięki pozyskanemu finansowaniu.

- W Chernobyl Liquidators gracze znajdą się w samym centrum katastrofy reaktora z 1986 roku, a ich główny cel to zmniejszenie poziomu promieniowania i pomoc ludziom. Z kolei Builders of China to emocjonująca strategiczna rozgrywka, w której zadaniem użytkowników będzie budowa i rozwój miast antycznych Chin. Wierzymy, że nasze gry zadowolą przyszłych graczy - zapowiada Dorota Osowska.

Live Motion Games na podstawie umowy z Frozen Way opracuje także nową grę z gatunku Life Sim pt. Millennials. W tytule gracze wcielą się w rolę studenta pierwszego roku.

Głównym akcjonariuszem Live Motion Games S.A. jest grupa PlayWay S.A.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus