Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Niewielkie zainteresowanie skupem akcji Mercator Medical

Udostępnij

W odpowiedzi na zaproszenie holenderskiej spółki zależnej notowanego na GPW producenta rękawic jednorazowych i dystrybutora materiałów medycznych jednorazowego użytku wpłynęło 219 ofert akcjonariuszy na łączną liczbę ponad 221 tys. akcji. Zawarcie transakcji i ich rozliczenie planowane jest na 6 marca br.

- Finalizowany skup akcji wskazuje na to, że akcjonariusze w większości nie są gotowi sprzedać akcji po cenie zbliżonej do aktualnego kursu. Może to oznaczać, że widzą oni w Grupie Mercator Medical długoterminowy potencjał. To z kolei byłoby dobrą informacją dla nas. Zrealizowaliśmy uchwałę Walnego Zgromadzenia, zrealizowaliśmy wcześniejsze deklaracje, a jednocześnie warte podkreślenia są na pewno proste, przyjazne i transparentne rozwiązania, jakie wypracowaliśmy wraz z zaangażowanym w transakcję domem maklerskim - wskazuje Wiesław Żyznowski, Prezes Zarządu Mercator Medical S.A.

Ogłoszony przez spółkę LeaderMed skup akcji MRC (MERCATOR) był prowadzony poprzez dom maklerski Ipopema Securities. Akcjonariusze Mercator Medical S.A. mogli odpowiedzieć na zaproszenie do sprzedaży maksymalnie 1,25 mln akcji po 48 zł za sztukę w swoim biurze maklerskim, w sposób zdalny lub bezpośrednio w Ipopema Securities, a wolę sprzedaży akcji można było wyrazić od 13 do 28 lutego 2023 roku. Finalizowany skup akcji zostanie przeprowadzony bez redukcji zapisów, a zawarcie transakcji nabycia akcji i ich rozliczenie zaplanowane jest na poniedziałek, 6 marca br.

Obecnie kapitał zakładowy Mercator Medical S.A. dzieli się na niecałe 10,65 mln akcji. Spółka skupiła dotychczas w dwóch procesach buy-back 876,7 tys. akcji własnych, stanowiących 8,2% walorów. Po sfinalizowaniu trzeciego skupu akcji spółki Grupy Mercator Medical będą w posiadaniu blisko 1,1 mln akcji, odpowiadających 10,3% w kapitale zakładowym.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus