Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

CI Games finalizuje pozyskanie dodatkowego finansowania The Lords of the Fallen

Udostępnij

Kampania marketingowa gry The Lords of the Fallen nabiera tempa. Najnowsza gra CIG (CIGAMES) z segmentu AAA wchodzi w etap testów. Spółka jest blisko zawarcia kluczowych umów dystrybucyjnych oraz finalizacji dodatkowego finansowania długiem.

- Już w najbliższych dniach oraz tygodniach gracze dowiedzą się znacznie więcej o największej dotychczas naszej grze The Lords of the Fallen. – zapowiada Marek Tymiński, prezes zarządu CI Games.

W najbliższych miesiącach kampania marketingowa nabierze wysokiego tempa. Nowe informacje o grze zostaną ujawnione już podczas Game Developers Conference. Rozpoczynająca się dziś konferencja GDC to największe globalne spotkanie developerów i odbywa się raz do roku w San Francisco.

The Lords of the Fallen to gra z segment AAA. Długość rozgrywki oraz budżet marketingowy będą adekwatne dla tego segmentu. Łączne koszty produkcji, marketingu oraz wydania gry przekroczą 200 mln zł. CI Games celuje w część z 20 mln graczy, którzy w przeciągu ostatniego roku kupili grę Elden Ring i jednocześnie chce przyciągnąć nowych dla gatunku graczy poprzez unikalną historię w świecie dark fantasy, mocną stronę wizualną, wysoko satysfakcjonujący system walki oraz dopracowany tryb multiplayer.

- Gra prezentuje się bardzo atrakcyjnie oraz zapewnia odpowiednio długi czas rozgrywki, jest również innowacyjna dla samego gatunku gier action RPG. – komentuje Tymiński.

Premiera The Lords of the Fallen odbędzie się już w drugim półroczu 2023 r. Obecnie nad grą pracuje wewnętrzny zespół ponad 80 osób oraz kolejne 80 osób zatrudnieniowych przez partnerów outsourcingowych. Gra wchodzi już w etap testów i przygotowania do certyfikacji na konsole PS5 i X1.

- To ważny etap produkcji. Zależy nam bardzo na spełnieniu oczekiwań graczy w momencie premiery. – podsumowuje Tymiński.

- Mimo, że budżet nowych Lordsów może być uważany za relatywnie niewysoki jak na gry z segmentu AAA, jesteśmy optymistyczni co do potencjału tej gry i odniesienia przez nią sukcesu rynkowego. Pozwoli to nam na potencjalnie wysoki zwrot z inwestycji a wypracowany kapitał przeznaczymy w przyszłości na dalszy rozwój grupy kapitałowej. – dodaje David Broderick, CFO i wiceprezes CI Games.

CI Games zatrudnia dziś blisko 170 osób, z czego 130 to developerzy pracujący w wewnętrznych studiach należących do Grupy. Kolejnym nadchodzącym tytułem CI Games jest Project Survive, którego premiera planowana jest na 2024 r. Nad tą grą pracuje około 40-osobowy zespół, który z miesiąca na miesiąc rośnie. Natomiast wewnętrzne studio Underdog pracuje nad Poject Scorpio oraz będzie nadzorować następną grę z serii Sniper Ghost Warrior.

Gatunek surive dynamicznie rośnie, czego przykładem jest The Sons of the Forrest. W dniu premiery gra cieszyła się bardzo dobrym odbiorem. W 24 godziny od rozpoczęcia sprzedaży w formule Early Access, na platformie Steam, sprzedanych zostało 2 mln kopii. Gatunek survive znany jest polskim inwestorom między innymi dzięki Green Hell.

CI Games finalizuje dodatkowe finansowanie przy udziale banku. Spółka spodziewa się zawarcia umowy w przeciągu najbliższych dni. Jest również bardzo blisko ostatecznego zawarcia kluczowych umów dystrybucyjnych, które przełożą się pozytywnie na cash flow.

- Jestem bardzo zadowolony z tego, gdzie jest projekt najnowszych Lordsów oraz jestem podekscytowany jak układa się jego dystrybucja i finansowanie okresu związanego z jego wydaniem. – komentuje Marek Tymiński.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus