Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Gigantyczny kontrakt Atremu

Podpisanie umowy pomiędzy PKN Orlen S.A., Seen Technologie Sp. z o.o. oraz Atrem S.A. / Atrem S.A.
Podpisanie umowy pomiędzy PKN Orlen S.A., Seen Technologie Sp. z o.o. oraz Atrem S.A. • Atrem S.A.
Udostępnij

Zarząd ATREM S.A. informuje o otrzymaniu w dniu 13 marca 2023 r. informacji ze strony prezesa zarządu firmy SEEN Technologie Sp. z o.o. - lidera konsorcjum z udziałem spółki - o warunkowym wyborze oferty konsorcjum przez PKN Orlen, na realizację zadania na wykonanie w formule „pod klucz” - EPC kompletny i nowoczesny zespół Instalacji, w tym Instalację Wody Zdekarbonizowanej oraz Instalację Wydzielania Osadu, Stację Demineralizacji Wody, Stację Uzdatniania Kondensatu, na terenie Zakładu Produkcyjnego w Płocku, na potrzeby realizacji projektów rozwojowych w Zakładzie Produkcyjnym w Płocku.

W ramach oferty konsorcjum, wynagrodzenie ATR (ATREM) za realizację jego zadań w ramach realizacji przedmiotu umowy, wynosi 253,4 mln zł netto. Wartość wynagrodzenia całego konsorcjum wynosi 1,3 mld zł netto.

— Zakres naszych prac realizowanych w ramach Konsorcjum odpowiada wysokim kompetencjom w segmentach energetyki i automatyki. Wielokrotnie wykorzystywaliśmy je w innych, równie wymagających projektach, jak chociażby niedawno zakończona inwestycja tłoczni gazu w Odolanowie, w ramach projektu Baltic Pipe

– mówi prezes Atrem S.A., Andrzej Goławski.

— Zadanie, które będziemy realizować wspólnie z Seen Technologie Sp. z o.o. jest dla nas niezwykle istotne. Nie tylko z uwagi na wielkość samego kontraktu, ale również jego znaczenie dla rozwoju rafinerii w Płocku. To niewątpliwy sukces naszych zespołów zaangażowanych w długotrwały i pracochłonny proces przygotowania oferty i negocjacji. Wszystkim pracownikom Atrem, którzy się do tego przyczynili, gratuluję sukcesu. Naszym Partnerom z Seen Technologie Sp. z o.o., jak również inwestorowi, dziękuję za okazane zaufanie – dodał Andrzej Goławski.

 

Podanie do publicznej wiadomości Informacji Poufnej zostało opóźnione dnia 14 marca 2023 r. o godz. 10:30, na podstawie art. 17 ust. 4 MAR ("Informacje poufna").

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus