Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Kontraktacja Roof Renovation w I kw. 2023 r.

Udostępnij

Roof Renovation, jeden z liderów rynku w segmencie wykonawstwa dachów płaskich oraz obudowy dla wielkogabarytowych obiektów przemysłowych i logistycznych, w I kwartale 2023 r. zakontraktował umowy o wartości ok. 38 mln PLN, co odpowiada 36 proc. przychodów wygenerowanych w 2022 r. Spółka, pomimo rynkowego spowolnienia w sektorze budowlanym, dobrze rozpoczęła bieżący rok, co zawdzięcza m.in. ekspozycji nie tylko na prace przy budowach obiektów logistycznych, ale również i przemysłowych.

- Udało nam się zrealizować z nawiązką cele wyznaczone na I kwartał tego roku. W zadowalającym dla nas tempie podpisujemy nowe kontrakty, których wartość we wspomnianym okresie wyniosła 36 proc. całości przychodów, jakie wygenerowaliśmy w 2022 r. Nie boimy się spowolnienia w sektorze budowlanym. Mamy zdywersyfikowane portfolio klientów, którzy operują w różnych branżach, przez co gorszy okres w jednej z nich, nie wpływa na działalność pozostałych naszych kontrahentów

– komentuje Rafał Wójcik, prezes zarządu Roof Renovation.

W kwietniu spółka zdołała już podpisać kolejne dwa kontrakty, których wartość wynosi 4,6 mln PLN. Do końca 2027 r. RRH (ROOFRENOV) chce kompleksowo realizować wielkopowierzchniowe obiekty przemysłowe i logistyczne o powierzchni ponad 1 mln m2 w skali roku. Firma zamierza rozwijać komplementarną ofertę, w szczególności w zakresie produkcji ekologicznych materiałów budowlanych, zastosowania OZE w przemyśle i budownictwie oraz inwestycji w nieruchomości gruntowe. Aby to osiągnąć planuje rozbudowę Grupy o nowe podmioty, które uzupełnią ofertę firmy.

Roof Renovation dokonał pierwszych działań w tym kierunku, powołując spółkę zależną RRH SolutionNowy podmiot ma odpowiadać za wykonywanie badań szczelności dachów, z uwzględnieniem nowoczesnych technologii pomiarów szczelności izolacji przeciwwodnych. Oprócz tego ma się także skupiać na renowacji pokryć dachowych oraz ekspertyzy i opinii technicznych istniejących pokryć dachowych.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus