Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Medicalgorithmics z certyfikatem CE dla PocketECG IV

Udostępnij

MDG (MEDICALG) otrzymał certyfikat CE dopuszczający system PocketECG IV wraz z oprogramowaniem opartym na sztucznej inteligencji do użytkowania na rynkach Unii Europejskiej.

Uzyskanie certyfikatu CE oznacza, że rozwijana przez Medicalgorithmics platforma oparta na sztucznej inteligencji PocketECG IV spełnia wymogi jakości i bezpieczeństwa unijnego rozporządzenia w sprawie wyrobów medycznych (MDR).

„Certyfikacja CE otwiera nam drogę do sprzedaży PocketECG IV na terenie Unii Europejskiej i na rynkach pozaunijnych uznających oznakowanie CE. Niedawno PocketECG IV został dopuszczony do użytku w Kanadzie, która jest dla nas drugim najważniejszym rynkiem po USA. Pracujemy nad dopuszczeniem naszej platformy do sprzedaży na kolejnych rynkach” – mówi Jarosław Jerzakowski, członek zarządu ds. handlowych w Medicalgorithmics i dodaje – „PocketECG IV jest kompatybilny z technologią LTE i spełnia wymogi związane z transmisją danych EKG na lata do przodu, co zwiększa atrakcyjność naszego rozwiązania dla placówek medycznych” – podsumowuje Jarosław Jerzakowski.

PocketECG IV to zaawansowana technologicznie platforma do diagnostyki arytmii. Czwarta generacja umożliwia łączenie urządzenia PocketECG po paśmie LTE, zapewniając jeszcze wydajniejsze przesyłanie ciągłego sygnału EKG.

„Od pierwszej wersji PocketECG kładziemy nacisk na transmisję w czasie rzeczywistym całego rejestrowanego sygnału EKG. Dodając autorskie algorytmy AI, które w czasie rzeczywistym analizują rejestrowany sygnał, stworzyliśmy przez lata unikalny system, którzy dostarcza lekarzowi na bieżąco informacje o stanie monitorowanego pacjenta. Nasza technologia oferuje najwyższej jakości analizę oraz daje elastyczność lekarzom w doborze czasu monitorowania pacjenta” – mówi Przemysław Tadla, członek zarządu ds. technologii w Medicalgorithmics.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus