Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

W maju przychody Grodna wzrosły o 12% r/r

Andrzej Jurczak, Prezes Grodno S.A.
Andrzej Jurczak, Prezes Grodno S.A.
Udostępnij

Zgodnie z szacunkami, w maju skonsolidowane przychody GRN (GRODNO) wyniosły 98,8 mln zł, rosnąc o 12% rdr. Narastająco po dwóch miesiącach bieżącego roku obrotowego Grupa wypracowała 185,8 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 10% rdr. Zarząd oczekuje dalszego wzrostu sprzedaży na fali ożywienia w OZE i przy wsparciu kolejnej edycji programu Mój Prąd.

Ostatni miesiąc był bardzo udany. Pozytywnie wyróżniała się sprzedaż fotowoltaiki, odczuliśmy też wysoki wzrost aktywności w pompach ciepła. Łącznie sprzedaż rozwiązań OZE była o ok. połowę wyższa wobec maja zeszłego roku. Tak jak oczekiwaliśmy, nadejście wyższych temperatur wpłynęło na wyraźny wzrost w tego rodzaju instalacjach – skomentował Andrzej Jurczak, Prezes Zarządu Grodno S.A.

W ocenie Zarządu silnym bodźcem do rozwoju branży OZE w bieżącym roku będzie rozpoczęcie w kwietniu piątej edycji programu Mój Prąd.

Nowa edycja Mojego Prądu to solidny impuls dla dalszego rozwoju OZE w naszym kraju po stosunkowo trudnym i zmiennym roku poprzednim. Obok dofinansowania fotowoltaiki, zakłada również spore dopłaty do pomp ciepła i to właśnie w zakresie sprzedaży urządzeń grzewczych oczekujemy szczególnie wysokich dynamik wzrostów – dodał Prezes Andrzej Jurczak.

Zarząd spodziewa się utrzymania wysokiej dynamiki rozwoju w perspektywie całego bieżącego roku obrotowego 2023/24.

Bieżący rok jest bardziej stabilny od poprzedniego, na rynku jest mniej niepewności. Głównym motorem Grodna wciąż będzie OZE i obszary związane z energooszczędnością. Jednak widzimy też szansę na odbicie w budownictwie, m. in. pod wpływem programu bezpiecznego kredytu, co pozytywnie wpłynie na działalność dystrybucyjną. Oczekujemy dobrego roku i stabilnego wzrostu – podsumował Prezes Grodna.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus